tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ksiądz pomaga w kontroli drogowej. A dla bogobojnych kierowców obrazek ze świętym
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ksiądz pomaga w kontroli drogowej. A dla bogobojnych kierowców obrazek ze świętym

Autor: Andrzej Sitek 2023.07.28, 09:31 Drukuj

Policjanci z powiatu słupeckiego skorzystali w ciężkiej policyjnej robocie z pomocy... duszpasterzy. W dniu św. Krzysztofa przeprowadzali kontrole drogowe wraz z kapłanami.

Akcja "Ze św. Krzysztofem na drodze" odbyła się w ostatni wtorek (25.07). Należy wyjaśnić, że od 2006 roku w tym dniu obchodzimy w Polsce dzień bezpiecznego kierowcy. To jednocześnie dzień św. Krzysztofa, który jest patronem zmotoryzowanych.

NAS Analytics TAG

Jakie zadania mają policjanci, którzy przeprowadzają kontrole drogowe, doskonale wiemy, ale w czym może pomóc ksiądz? Okazuje się, że duchowni służą poradami dla zmotoryzowanych, a chętnych obdarowują obrazkami ze świętym Kościoła katolickiego i prawosławnego.

To nie wszystko. Zainteresowani kierowcy mogli również udać się w późniejszych godzinach pod kościół pw. bł. M. Kozala, gdzie ksiądz święcił samochody, motocykle i rowery. Obrzęd miał uroczystą formułę.

Warto wspomnieć, że wspólne działania policji i księży w Słupcy mają długą tradycję, natomiast nie są to wcale przypadki odosobnione. Podobna współpraca mundurowych i duszpasterzy miała już miejsce w Tarnowie, Elblągu, Jarocinie i wielu innych miastach.

Skoro tak, może należałoby pójść dalej? Po prostu z... duchem czasu i wyświęcić policjantów, aby mogli przy okazji kontroli drogowych świadczyć posługi duszpasterskie?

A może w drugą stronę? Mamy przecież księży generałów i chyba nie powinno być problemu, aby duchowni zdjęli z barków mundurowych część obowiązków? W końcu zarówno w policyjnych akademiach, jak i w seminariach od lat notowany jest spadek chętnych do zawodu, pardon - powołania, więc połączenie sił i szeregów byłoby korzystne dla obu formacji. Pozostawiam Wam tę kwestię do przemyślenia. Szerokości, to znaczy... Szczęść Boże!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę