tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Krtkie maestwo Harleya i Alta Motors - rozwd po 6 miesicach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Krtkie maestwo Harleya i Alta Motors - rozwd po 6 miesicach

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.30, 16:05 Drukuj

Wygląda na to, że trwająca od pół roku ścisła współpraca Harleya-Davidsona z firmą Alta Moto dobiegła końca. Producent z Milwaukee wycofał swoje udziały w kalifornijskiej spółce produkującej elektryczne motocykle.

Nie wiemy do końca, co wydarzyło się w gabinetach prezesów Harleya i Alta Motors, ale mocno i entuzjastycznie promowana współpraca obu firm właśnie się zakończyła. Sytuacja jest o tyle dziwna, że ledwo miesiąc temu Harley szumnie ogłosił strategię rozwoju na najbliższe lata. Znalazły się tam propozycje modeli z kompletnie innych segmentów, takich jak adventure i sport, a bardzo ważne miejsce w tej koncepcji zajęły motocykle elektryczne, które miały być budowane wspólnie z Alta Motors.

NAS Analytics TAG

Wycofanie się strategicznego inwestora jest również ogromnym problemem dla młodej firmy z San Francisco. Alta Motors będzie musiała sama pociągnąć finansowo rozwój swoich maszyn z rodziny Redshift, albo na gwałt szukać nowego źródła finansowania.

Pierwszy całkowicie elektryczny model Harleya, Livewire, ma mieć swoją premierę już w przyszłym roku, stąd decyzja o pozbyciu się ekspertów od tego typu napędu jest co najmniej dziwna. Jest oczywiście kilka innych firm, pomagających amerykańskiemu producentowi w spełnieniu elektrycznego snu. Są to m.in. włoscy specjaliści od elektroniki w pojazdach, firma Magneti Marelli.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr