tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Krakw: nawet 8 lat wizienia dla mechanika i sprzedawcy za cofnicie licznika
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Krakw: nawet 8 lat wizienia dla mechanika i sprzedawcy za cofnicie licznika

Autor: Raff 2018.07.28, 18:14 4 Drukuj

Nawet osiem lat więzienia grozi dwóm mężczyznom z Krakowa, którzy cofnęli licznik samochodu przed sprzedażą, licząc na uzyskanie wyższej ceny. Nabywca dowiedział się o oszustwie i zgłosił sprawę na policję.

Do kupna samochodu namówił nabywcę mechanik, co uśpiło czujność mężczyzny. Problemy zaczęły się tuż po zakupie - auto, dziwnie jak na swój wiek i przebieg, często ulegało awariom i wykazywało usterki typowe dla samochodów z dużym przebiegiem.

NAS Analytics TAG

Nabywca postanowił dokładnie prześledzić historię auta, korzystając z narzędzie dostępnych w internecie i dokumentacji pojazdu. Śledztwo wykazało, że kupiony pojazd miał przebieg o 100 tys. kilometrów wyższy niż ten, który wskazywał licznik.

Mężczyzna zawiadomił policję o oszustwie, a ta rozpoczęła włąsne dochodzenie. Okazało się, że mechanik umówił się z poprzednim właścicielem, że obniżą przebieg samochodu, by uzyskać wyższą cenę sprzedaży. Takie działanie podlega karze z art. 286. kodeksu karnego.

Obu mężczyznom - mechanikowi i sprzedawcy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr