tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kraków: nawet 8 lat więzienia dla mechanika i sprzedawcy za cofnięcie licznika
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kraków: nawet 8 lat więzienia dla mechanika i sprzedawcy za cofnięcie licznika

Autor: Raff 2018.07.28, 18:14 4 Drukuj

Nawet osiem lat więzienia grozi dwóm mężczyznom z Krakowa, którzy cofnęli licznik samochodu przed sprzedażą, licząc na uzyskanie wyższej ceny. Nabywca dowiedział się o oszustwie i zgłosił sprawę na policję.

Do kupna samochodu namówił nabywcę mechanik, co uśpiło czujność mężczyzny. Problemy zaczęły się tuż po zakupie - auto, dziwnie jak na swój wiek i przebieg, często ulegało awariom i wykazywało usterki typowe dla samochodów z dużym przebiegiem.

NAS Analytics TAG

Nabywca postanowił dokładnie prześledzić historię auta, korzystając z narzędzie dostępnych w internecie i dokumentacji pojazdu. Śledztwo wykazało, że kupiony pojazd miał przebieg o 100 tys. kilometrów wyższy niż ten, który wskazywał licznik.

Mężczyzna zawiadomił policję o oszustwie, a ta rozpoczęła włąsne dochodzenie. Okazało się, że mechanik umówił się z poprzednim właścicielem, że obniżą przebieg samochodu, by uzyskać wyższą cenę sprzedaży. Takie działanie podlega karze z art. 286. kodeksu karnego.

Obu mężczyznom - mechanikowi i sprzedawcy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę