tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Krajowy Plan Odbudowy obejmuje nawet mandaty z fotoradarw. Rzd chce uszczelni system i ukrci cwaniakowanie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Krajowy Plan Odbudowy obejmuje nawet mandaty z fotoradarw. Rzd chce uszczelni system i ukrci cwaniakowanie

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.13, 09:36 2 Drukuj

Krajowy Plan Odbudowy brzmi szlachetnie, ale nie wszystkim się spodoba, bo zakłada między innymi bardziej skuteczne karanie kierowców, którzy popełnili wykroczenia. Jaka jest propozycja rządu w tej kwestii?

KPO zakłada, że trzeba wyeliminować "niepożądane zachowania kierowców" i dlatego rząd chce sprawić, że kara za wykroczenie będzie nieuchronna. Chodzi tu przede wszystkim o zdjęcia z fotoradarów, gdzie obecnie wystarczy nie wskazać sprawcy wykroczenia i sprawa zostaje umorzona. Jak informuje Fakt, tylko w 2020 roku taka postawa kierujących sprawiła, że 40 procent mandatów wylądowało w koszu.

NAS Analytics TAG

Fakt ustalił również, jakie są pomysły rządzących na uszczelnienie systemu i zdyscyplinowanie kierowców oraz właścicieli pojazdów. Zakładają one, że po nadejściu zdjęcia z fotoradaru adresat będzie miał trzy opcje. Pierwsza to przyznanie się do winy, zapłacenie mandatu i przyjęcie punktów karnych. W drugiej opcji właściciel pojazdu będzie mógł się wymigać od wskazania sprawcy i wtedy ucierpi tylko jego portfel. Trzecia opcja to zignorowanie prośby o wskazanie sprawcy, co poskutkuje automatycznym ukaraniem właściciela pojazdu.

Propozycja takiego rozwiązywania spraw o wykroczenia zarejestrowane przez fotoradary padła już w 2017 roku, ale dopiero teraz jest szansa, że rozpoczną się konsultacje w sprawie proponowanych zmian.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr