tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kosztowny off-road. Leśnicy walczą z motocyklistami potężnymi mandatami

Kosztowny off-road. Leśnicy walczą z motocyklistami potężnymi mandatami

Autor: Raff 2018.04.20, 16:24 8 Drukuj

1000 złotych mandatu i 22 zatrzymanych motocyklistów - taki był finał akcji przeprowadzonej przez Straż Leśną i policję. Celem byli kierowcy nielegalnie jeżdżący po lasach.

15 kwietnia, w dwóch różnych nadleśnictwach przeprowadzono akcje, których celem było zatrzymanie i ukaranie motocyklistów i quadowców, którzy bez odpowiedniej zgody jeździli po lasach. Leśnicy z Nadleśnictwa Myślenice (woj. małopolskie) oraz Miękinia (woj. dolnośląskie) przy współpracy z lokalną policją, zablokowali leśne drogi. Skutkiem było zatrzymanie 22 kierowców.

Zdaniem leśników motocykliści i quadowcy niszcząc ściółkę, szlaki i strasząc zwierzęta wyrządzają leśnemu ekosystemowi ogromne szkody. Stwarzają także zagrożenie dla ludzi spacerujących po lasach. Jak podaje Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych, liczba osób nielegalnie jeżdżących po lasach stale rośnie - w ubiegłym roku doszło do ponad 40 tys. takich przypadków, co oznacza wzrost o ponad 5 tys. w porównaniu do 2016 r.

Jazda po lesie jest wykroczeniem podlegającym karze na mocy dwóch ustaw - o lasach (art. 29) i kodeksu wykroczeń. Leśnicy mają prawo nałożyć za to mandat do 1000 zł, a więce dwa razy wyższy niż policja.

Zdjęcia
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę