tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kopiujesz? Idziesz siedzieć! Nowe przepisy lepiej ochronią nasze dane
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kopiujesz? Idziesz siedzieć! Nowe przepisy lepiej ochronią nasze dane

Autor: Raff 2019.07.13, 11:37 1 Drukuj

Ktoś kseruje twoje prawo jazdy albo dowód osobisty? Od 12 lipca takie działanie jest nielegalne i zagrożone surową karą. Podobnie jak produkcja tak zwanych "dokumentów kolekcjonerskich".

Na ukraińskich bazarach i targowiskach bez problemu można kupić prawo jazdy Andrzeja Dudy, Jarosława Kaczyńskiego czy Władimira Putina. Przypuszczamy, że bez większego kłopotu dałoby się załatwić taki dokument z własnymi danymi. Część tych blankietów jest jakościowo podła, ale znaleźliśmy też takie, które do złudzenia przypominają prawdziwe.

NAS Analytics TAG

Rząd postanowił wziąć się za takie "dokumenty". Od 12 lipca obowiązują znowelizowane przepisy, które zakazują tworzenia "kolekcjonerskich" dokumentów i obrotu nimi. Ale to nie wszystko - nowe prawo zabrania także kopiowania oryginalnych dowodów osobistych, paszportów, praw jazdy czy legitymacji osób niepełnosprawnych.

Oznacza to, że dealer lub bank, który chciałby pozyskać za naszą zgodą dane z wymienionych dokumentów, nie ma prawa wykonać kserokopii. Wolno mu co najwyżej spisać potrzebne informacje. Za złamanie zakazu kopiowania grozić będzie kara nawet 2 lat więzienia.

Celem wprowadzenia nowelizacji jest ograniczenie procederu wyłudzania kredytów na kradzione z dokumentów dane, ale też zahamowanie rosnącego trendu posługiwania się fałszywymi prawami jazdy z Ukrainy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę