tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec z wysokimi cami na nowe motocykle - Unia Europejska i Stany Zjednoczone osigny wane porozumienie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec z wysokimi cami na nowe motocykle - Unia Europejska i Stany Zjednoczone osigny wane porozumienie

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.15, 20:22 Drukuj

We wtorek, 15 czerwca odbyło się spotkanie w sprawie zakończenia wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską, która rozpoczęła się od walki na samoloty, a skończyła na podwyższonych cłach na aluminium, stal, motocykle, alkohol, a nawet ciasteczka i masło orzechowe.

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden spotkał się z przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen. Tematem przewodnim było zakopanie handlowego topora, który został wbity aferą celną związaną z dopłatami dla producentów samolotów Airbus i Boeing oraz wprowadzeniem przez Donalda Trumpa opłat celnych dla stali i aluminium wynoszących kolejno 25 i 10 procent.

NAS Analytics TAG

To oznacza, że na pewno nie wzrosną cła na amerykańskie motocykle. Opłaty celne miały zostać podniesione do 56 procent, a wcześniej zostały podniesione z 6 do 31 procent. Co ciekawe, branża motocyklowa ucierpiała jedynie po stronie amerykańskiej, ponieważ Stany Zjednoczone nie podniosły ceł na motocykle sprowadzanie z terenu Unii Europejskiej. Nie powiedziano jednak nic na temat powrotu opłat celnych do starego porządku, więc amerykańscy producenci mogą ogłosić jedynie połowiczny sukces.

Oczywiście porozumienie ma drugie dno i chodzi właśnie o konflikt na linii Airbus - Boeing. Jak twierdzi agencja Associated Press, obie strony poczuły zagrożenie ze strony chińskich firm z branży lotnictwa cywilnego, które zaczęły stosować nieuczciwe praktyki rynkowe. W związku z zagrożeniem płynącym z Chin, Stany Zjednoczone i Unia Europejska chcą blisko współpracować w kwestii rozwoju handlu i technologii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr