tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec z punktami karnymi. Ale znikn tylko z bloczkw mandatowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec z punktami karnymi. Ale znikn tylko z bloczkw mandatowych

Autor: Andrzej Sitek 2022.07.01, 11:49 1 Drukuj

Nowe blankiety mandatowe nie będą zwierały informacji o punktach karnych. W odcinku C, który funkcjonariusz wręcza kierowcy, zabraknie tej ważnej informacji. Oczywiście to nie oznacza, że punktów również nie będzie.

O sprawie poinformowała "Rzeczpospolita". Chodzi o "potrzebę nadania nowego brzmienia załącznikowi do rozporządzenia określającego wzór formularza mandatu karnego", co wynika z konieczności dostosowania do ustawy Prawo o ruchu drogowym z 2 grudnia 2021 r. Obecnie obowiązujący formularz nie zawiera nowych podstaw prawnych.  

NAS Analytics TAG

Punkty mają zniknąć również dlatego, że przy obecnych możliwościach weryfikacji stanu punktów karnych, obowiązek ich wpisywania jest bezzasadny.

Przypomnijmy, że możliwość sprawdzenia przez Internet swojego konta punktowego istnieje już od prawie 5 lat. Aby to zrobić potrzebny jest tzw. Profil Zaufany. Jest to bezpłatne internetowe narzędzie, które potwierdza naszą tożsamość.

Najłatwiej jest wyrobić PZ poprzez swojego dostawcę bankowości internetowej. W tej chwili można to zrobić poprzez system większości banków. Innym rozwiązaniem jest droga poprzez wypełnienie formularza na stronie www.pz.gov.pl, jest to jednak procedura wyraźnie dłuższa.

Mając już Profil Zaufany należy się zalogować na stronie www.obywatel.gov.pl, a następnie przejść do działu "Kierowcy i pojazdy". Kolejny krok to przycisk "Sprawdź swoje punkty karne", który skieruje już na indywidualne konto kierowcy.

Sprawdzicie tam nie tylko liczbę zgromadzonych i aktywnych punktów karnych, ale też przypomnicie sobie okoliczności, w jakich je zebraliście - miejsce, czas i rodzaj wykroczenia. W systemie widoczne są również punkty tymczasowe, za które nie przyjęto mandatu. Czekają one na orzeczenie sądu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr