tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec z mandatami. Policja rozpoczyna akcj protestacyjn
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec z mandatami. Policja rozpoczyna akcj protestacyjn

Autor: Raff 2018.06.29, 15:16 1 Drukuj

Podwyżki, poszanowanie pracy i powrót do poprzedniego systemu emerytalnego - to postulaty policyjnych związkowców, którzy na 10 lipca zapowiedzieli akcję protestacyjną.

Policjanci coraz częściej wyrażają niezadowolenie z pracy. Skarżą się na brak czytelnych zasad awansu, niskie pensje. Przeszkadzają im także nieustanne naciski na realizowanie tak zwanych targetów mandatowych. Nie tak dawno, bo w marcu, pisaliśmy o akcji protestacyjnej w stołecznej drogówce - informacja o niej spotkała się z ogromnym poparciem funkcjonariuszy w całej Polsce.

NAS Analytics TAG

Tym razem protest zapowiada się jeszcze poważniej - zarząd główny NSZZ Policjantów przeprowadził wśród policjantów ankietę w tej sprawie. Okazało się, że za rozpoczęciem protestu opowiedzieli się niemal wszyscy spośród 30 tysięcy ankietowanych. Wobec takiego poparcia ogłoszono rozpoczęcia akcji na 10 lipca. Ma ona obowiązywać w całej Polsce.

Radiowozy zostaną oflagowane, a policjanci powstrzymają się od nakładania mandatów tam, gdzie zgodnie z przepisami możliwe będzie udzielenie tylko pouczenia. Związek zawodowy ostrzega, że wszelkie represje ze strony przełożonych będą na bieżąco monitorowane i zgłaszane do odpowiednich instytucji.

Celem protestu jest wyegzekwowanie obiecanych dawno temu 650-złotowych podwyżek, powrót do poprzedniego systemu emerytalnego i przywrócenie waloryzacji wynagrodzeń. Funkcjonariusze chcieliby także większego szacunku do ich pracy ze strony Ministerstw Sprawiedliwości oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sytuacja w policji jest dramatyczna. Chętnych do pracy jest tak mało, że obniżane są wymagania dla kandydatów. Coraz więcej funkcjonariuszy decyduje się także na odejście ze służby.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr