tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec fikcji pod Warszaw - droga S8 ma ju status ekspresowej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec fikcji pod Warszaw - droga S8 ma ju status ekspresowej

Autor: Janusz Bbenek 2019.12.10, 10:49 Drukuj

Od wczoraj można już legalnie jeździć z pełną dozwoloną prędkością na odcinku ekspresówki S8 pomiędzy miejscowościami Paszków i Przeszkoda, biegnącym m.in. obok podwarszawskiego Nadarzyna. Od wielu miesięcy na niemal gotowym fragmencie drogi obowiązywało ograniczenie do 60 km/h, masowo łamane przez kierowców.

Czytelnicy regularnie wjeżdżający do Warszawy od strony Wrocławia i Katowic na pewno wiedzą, o który fragment trasy S8 chodzi. Praktycznie gotowy, ale pozbawiony pozwolenia na użytkowanie odcinek o długości prawie 12 km zaczynał się na wysokości miejscowości Przeszkoda, a kończył w Paszkowie, tuż obok hal Ptak Expo, w których odbywają się m.in. targi Warsaw Motorcycle Show. Obowiązywało tam ograniczenie do 60 km/h, które wobec nowej, szerokiej i równiutkiej drogi okazało się arcytrudne do przestrzegania dla większości kierowców.

NAS Analytics TAG

Na szczęście decyzja została w końcu wydana i od wczoraj, tj. od poniedziałku 9 grudnia można już korzystać z zalet drogi ekspresowej i jechać z normalną prędkością 120 km/h. Wykonawcą odcinka S8 Przeszkoda-Paszków jest firma Intercor, która zakończyła prace 5 sierpnia 2019 roku. Koszt inwestycji to ponad 436 mln zł. 

Źródło: gddkia.gov.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr