tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec fikcji pod Warszawą - droga S8 ma już status ekspresowej NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec fikcji pod Warszawą - droga S8 ma już status ekspresowej

Autor: Janusz Bębenek 2019.12.10, 10:49 Drukuj

Od wczoraj można już legalnie jeździć z pełną dozwoloną prędkością na odcinku ekspresówki S8 pomiędzy miejscowościami Paszków i Przeszkoda, biegnącym m.in. obok podwarszawskiego Nadarzyna. Od wielu miesięcy na niemal gotowym fragmencie drogi obowiązywało ograniczenie do 60 km/h, masowo łamane przez kierowców.

Czytelnicy regularnie wjeżdżający do Warszawy od strony Wrocławia i Katowic na pewno wiedzą, o który fragment trasy S8 chodzi. Praktycznie gotowy, ale pozbawiony pozwolenia na użytkowanie odcinek o długości prawie 12 km zaczynał się na wysokości miejscowości Przeszkoda, a kończył w Paszkowie, tuż obok hal Ptak Expo, w których odbywają się m.in. targi Warsaw Motorcycle Show. Obowiązywało tam ograniczenie do 60 km/h, które wobec nowej, szerokiej i równiutkiej drogi okazało się arcytrudne do przestrzegania dla większości kierowców.

NAS Analytics TAG

Na szczęście decyzja została w końcu wydana i od wczoraj, tj. od poniedziałku 9 grudnia można już korzystać z zalet drogi ekspresowej i jechać z normalną prędkością 120 km/h. Wykonawcą odcinka S8 Przeszkoda-Paszków jest firma Intercor, która zakończyła prace 5 sierpnia 2019 roku. Koszt inwestycji to ponad 436 mln zł. 

Źródło: gddkia.gov.pl

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę