tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Konfiskata pojazdu za przekroczenie prędkości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Konfiskata pojazdu za przekroczenie prędkości

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.11, 07:23 9 Drukuj

Przekroczysz prędkość - stracisz samochód. Na taki odważny i bolesny w skutkach pomysł wpadli politycy z Danii. Od razu wzbudził on wiele kontrowersji.

Duńscy politycy już od zeszłego roku zastanawiają się, co mogą zrobić lepiej by liczba osób przekraczających prędkość spadła do zera. Okazuje się, że wizja spędzenia 8 lat w więzieniu nie robi wrażenia na Duńczykach. W lutym zaprezentowano nowy plan na tych, którzy dopuszczają się najcięższych wykroczeń.

NAS Analytics TAG

Projekt zakłada, że osoby, które dwukrotnie przekroczą dopuszczalną prędkość, będą prowadzić pod wpływem alkoholu lub spowodują szeroko pojęte zagrożenie w ruchu lądowym, stracą pojazd. Ten z kolei zostanie zlicytowany przez państwo. Oczywiście, oprócz utraty pojazdu, piraci drogowi stracą rownież prawo jazdy.

Przeciwko pomysłowi są przede wszystkim przedstawiciele firm leasingowych oraz firm oferujących auta na abonament. W przypadku konfiskaty ich pojazdu musiałyby one na własną rękę boksować się z kierowcą o pokrycie strat.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę