tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Konfiskata pojazdw pijanych kierowcw odrzucona. Senat jest przeciwny wprowadzeniu poprawek
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Konfiskata pojazdw pijanych kierowcw odrzucona. Senat jest przeciwny wprowadzeniu poprawek

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.05, 12:08 Drukuj

W zeszłym roku elektryzował nas temat nowego taryfikatora mandatów, a w tym jest to sprawa zmian w Kodeksie karnym, które pozwalałyby na konfiskatę pojazdów pijanym kierowcom. Dopuszcza również nałożenie grzywny w wysokości wartości pojazdu, jeśli nie należy on do kierującego. Senatowi ten pomysł się jednak nie spodobał.

Jak informuje Interia.pl, w czwartek senat odrzucił nowelizację Kodeksu karnego, która zakładała konfiskatę pojazdów pijanych kierowców. Wśród poprawek było też zwiększenie maksymalnej kary za spowodowanie ciężkiego wypadku przez pijanego kierowcę z 12 do 16 lat. Zawierała ona również szereg innych zmian, które niekoniecznie dotyczyły kwestii prowadzenia pojazdów. Za odrzuceniem nowelizacji głosowało 53 senatorów, więc temat wraca do sejmu.

NAS Analytics TAG

Przepadek auta lub motocykla miałby być stosowany przy "wyniku" co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi lub w przypadku spowodowania wypadku mając co najmniej 0,5 promila alkoholu we krwi. Konfiskata była również przewidziana w sytuacji recydywy. Jeżeli kierujący prowadziłby pojazd nienależący do niego, to musiałby zapłacić karę w wysokości równowartości wyliczonej w polisie ubezpieczeniowej. W przypadku braku polisy byłaby brana pod uwagę wartość rynkowa pojazdu. Na razie nie wiadomo oczywiście, co zrobi sejm, ale należy założyć, że nie zgodzi się z decyzją senatu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr