tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejny motocykl Honda RC213V-S sprzedany na aukcji. Egzemplarz nigdy nie opuci skrzyni
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejny motocykl Honda RC213V-S sprzedany na aukcji. Egzemplarz nigdy nie opuci skrzyni

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.11.28, 16:45 2 Drukuj

Mniej więcej od listopada do lutego byliśmy świadkami wyścigu cenowego pomiędzy różnymi egzemplarzami motocykla Honda RC213V-S, które nagle pojawiły się na aukcjach. Każda ze sztuk elektryzowała stanem zachowania i ceną. Teraz przyszedł czas na kolejną, która nie pobiła rekordu, choć nigdy nie opuściła skrzyni transportowej.

Egzemplarz motocykla Honda RC213V-S, który stał się nowym rekordzistą, został sprzedany na aukcji w Kalifornii. Cena motocykla sięgnęła 250,1 tys. dolarów, a więc równowartość ok. 1,122 mln złotych. Maszyna nigdy nie została wyjęta ze skrzyni i przesiedziała w niej już 8 lat. Została jedynie otwarta przez organizatorów aukcji celem sprawdzenia, czy w środku faktycznie jest motocykl ze wszystkimi dodatkami. Jest to egzemplarz z numerem 96 z 125 wyprodukowanych. Początkowo miało powstać 213 motocykli, ale plany zostały pokrzyżowane przez tsunami z 2016 r.

NAS Analytics TAG

Motocykl sprzedany na aukcji to egzemplarz w specyfikacji europejskiej, a więc silnik ma maksymalną moc 159 KM i w zestawie znajduje się zestaw sportowy, który zamienia go w torowego wojownika o mocy 215 KM. Choć dziś ta wartość nie robi wrażenia, to jednak sam motocykl jest wyjątkowy ze względu na niewielką liczbę wyprodukowanych egzemplarzy oraz zastosowane w nim technologie. Rekord należy jednak do sprzedanego w październiku 2021 r. egzemplarza, który osiągnął cenę 237 tys. dolarów. Co ciekawe, motocykl nie był nowy i miał przebieg 161 km.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr