tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejna znana woska marka motocykli trafia w rce Chiczykw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejna znana woska marka motocykli trafia w rce Chiczykw

Autor: Raff 2018.10.03, 13:13 Drukuj

Kolejna historyczna włoska marka motocyklowa trafia w chińskie ręce. Prezes Moto Morini, Ruggeromassimo Jannuzzelli ogłosił sprzedaż 100% akcji firmy koncernowi Zhongneng Vehicle Group.

Firmę Moto Morini założył w 1937 w Bolonii Alfonso Morini. Po licznych perypetiach, w tym przejęciu w 1987 przez Cagivę, i odkupieniu dwa lata później przez rodzinę Morinich, firma w 2010 roku ogłosiła upadłość.

NAS Analytics TAG

W 2015 roku zarząd nad Moto Morini w całości przejęła firma Autjann SRL, należąca do rodziny Jannuzzellich. Próbowała ona kontynuować produkcję i nawet zaprezentowała kilka dość udanych modeli - Corsair ZZ, Corsaro ZT, Milan i Scrambler.

Jak twierdzi prezes Autjann SRL Ruggeromassimo Jannuzzelli, funkcjonowanie tak małej firmy na niezwykle wymagającym rynku jest niezwykle trudne, stąd decyzja o sprzedaży 100% udziałów chińskiemu koncernowi. Jak podkreśla Jannuzzelli, Moto Morini pozostaje we Włoszech.

Podobny los spotkał także niedawno firmę Benelli, która pod chińskimi skrzydłami bardzo się rozwinęła i znacząco poprawiła swoje wyniki finansowe.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr