tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kłamstwa, manipulacje i zaniedbania. Matka walczy o dobre imię syna w bulwersującej sprawie tragicznego wypadku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kłamstwa, manipulacje i zaniedbania. Matka walczy o dobre imię syna w bulwersującej sprawie tragicznego wypadku

Autor: Rafał Raff Betnarski 2018.02.08, 17:31 5 Drukuj

Uczestnicy wypadku manipulowali faktami, a policja nie zabezpieczyła ważnego nagrania. Tylko dzięki uporowi matki, sprawa tragicznej śmierci młodego motocyklisty nie została zamieciona pod dywan.

Do tragicznych wydarzeń doszło w maju 2015 roku. Motocyklista uderzył w samochód, który tyłem wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i zginął na miejscu. Od samego początku sprawa budziła poważne wątpliwości. Kobieta, która kierowała samochodem tłumaczyła się, że stała na poboczu kilka minut przed tym, jak uderzył w nią motocyklista. Tej wersji przeczy jednak nagranie z monitoringu na pobliskiej firmie, na którym widać, jak jednoślad uderza w samochód wjeżdżający na drogę główną.

NAS Analytics TAG

Co ciekawe - policja nie zabezpieczyła nagrania z monitoringu, a prokuratura, na podstawie opinii biegłego oraz zeznań kierującej i pasażera samochodu, uznała za winnego motocyklistę. W opinii biegłego kierowca jednośladu wjechał na utwardzone pobocze, następnie uderzył w stojący samochód.

Matka broni syna

Matka motocyklisty nie zgodziła się jednak z opinią prokuratury, żądając włączenia do dowodów nagrania, które wcześniej zignorowała policja. Zainteresowała także sprawą dziennikarzy Polsatu, którzy materiał z monitoringu pokazali własnemu biegłemu. Jego opinia była jednoznaczna - całkowitą winę za zdarzenie ponosi kierująca samochodem osobowym, która, nie zachowując należytej ostrożności, wyjechała z drogi podporządkowanej.

Opinię specjalisty pytanego przez dziennikarzy Polsatu wydają się potwierdzać uszkodzenia na pojeździe i dokładna analiza nagrania. Widać na nim, że po pierwsze, wypadek wydarzył się bezpośrednio po skręcie z drogi podporządkowanej w główną, po drugie kobieta wjechała częściowo na pas jezdni.

Samochód ważniejszy

Najbardziej wstrząsający jest jednak fakt całkowitego braku zainteresowania kierującej i pasażera samochodu stanem poszkodowanego. Pasażer, zamiast natychmiast przystąpić do pierwszej pomocy, po wyjściu z samochodu najpierw dokładnie obejrzał uszkodzenia, a później instruował kierującą jak ma przestawić pojazd. Poszkodowanemu pomógł dopiero kierowca traktora, który nadjechał wkrótce po zdarzeniu.

Nagranie z wypadku i reportaż dostępne są na stronie Polsat News.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę