tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kierowca, który spowodował wypadek Haydena, skazany za zabójstwo

Kierowca, który spowodował wypadek Haydena, skazany za zabójstwo

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.11, 11:08 1 Drukuj

Od fatalnego wypadku Nicky’ego Haydena minęło już półtora roku. Świat wyścigów motocyklowych otrząsnął się i poszedł do przodu, ale dwa procesy we Włoszech trwają do dziś. Właśnie zapadł wyrok w pierwszej instancji w procesie karnym kierowcy winnego spowodowania kolizji.

We Włoszech toczą się dwa oddzielne postępowania w sprawie wypadku Haydena. Jeden z nich to proces cywilny, który wytoczyła sprawcy rodzina zawodnika. Domagają się oni 6 milionów dolarów odszkodowania, czyli maksymalnej kwoty, którą według tamtejszego prawa mogą pokryć firmy ubezpieczeniowe.

Drugi proces to proces karny, z udziałem włoskiej prokuratury, toczący się z urzędu i dotyczący zarzutów o charakterze kryminalnym. Ogłoszono właśnie wyrok pierwszej instancji. Kierowca został uznany winnym zabójstwa, ale mimo tego mocnego określenia, zasądzona kara jest łagodna. Skazano go na rok więzienia w zawieszeniu, utratę prawa jazdy i nakaz zapłaty kosztów sądowych.

Jak podkreślał sędzia, to kierowca auta winien jest kolizji, mimo że Hayden wyjechał na rowerze z drogi podporządkowanej. Peugeot 206 poruszał się bowiem z prędkością ok. 70 km/h na ograniczeniu do 50. Gdyby jechał przepisowo, miałby szansę uniknąć zderzenia.

Widoczność na skrzyżowaniu w mieście Misano, na którym doszło do wypadku, była wtedy mocno ograniczona rosnącym tam żywopłotem, na co zwracał uwagę kierujący autem. Adwokat skazanego kierowcy zapowiada więc apelację:

To dramat dla obu rodzin. Będziemy apelować. Nie wszystkie raporty z miejsca zdarzenia zostały wzięte pod uwagę. Mój klient zrobił wszystko, by uniknąć zderzenia. Jesteśmy tego pewni, stąd apelacja.

Na miejscu wypadku, z inicjatywy przyjaciół, urządzono ogród pamięci Nicky’ego Haydena.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę