tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kia Sportage dla polskiej policji. Służby zakupiły 78 sztuk kompaktowych crossoverów SUV
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kia Sportage dla polskiej policji. Służby zakupiły 78 sztuk kompaktowych crossoverów SUV

Autor: Andrzej Sitek 2022.11.24, 09:17 2 Drukuj

Niebieska formacja wzmocniła się o kolejne samochody. Po wielomilionowych wydatkach na BMW serii 3 i hybrydowych wariantach Toyoty, czyli modelu Corolla Touring Sport Hybrid, a także usportowionych samochodach Renault Megane R.S., przyszedł czas kompaktowy crossover SUV.

To Kia Sportage, czyli bardzo udany model Koreańczyków słynący z niezawodności i bardzo trwałych silników, szczególnie wolnossących. Polska policja zakupiła 78 egzemplarzy.

NAS Analytics TAG

Samochody Kia Sportage dla policji nie dostały silników Diesla, tylko dynamiczniejsze jednostki benzynowe 1.6 T-GDI o mocy 150 Km i 250 Nm z manualną, sześciobiegową skrzynią. Kia Sportage ósmej generacji to pojazd o wadzie od 1415 do 1672 kilogramów, w policyjnej wersji samochód może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w nieco ponad 10 sekund. Prędkość maksymalna, zgodnie z informacją producenta, wynosi 182 km/h.  

Policyjny wariant dostanie system łączności dla służb mundurowych, czujnik wraz z kamerą cofania, specjalne oświetlenie uprzywilejowania oraz inne wyposażenie niezbędne służbom. Samochody są już nowych barwach, z szerokimi pasami fluorescencyjnej żółci.

Koszt jednego egzemplarza to 166 tys. zł. Zakup 78 sztuk Kia Sportage to wydatek 13 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu niebieskiej formacji, Funduszu Wsparcia Policji oraz lokalnych samorządów. Policyjne SUV-y trafią do jednostek w całym kraju.  

Dolnośląską policja już pochwaliła się nowymi nabytkami na TikToku, ale czy tylko mnie się wydaje, że ten kawałek w tle filmu, czyli "Candy Shop" R n B Allstars, pasuje raczej do gangsterów niż do formacji, która ma służyć i chronić?  Film pod tym adresem

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę