tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki Z900 2020 - opis, dane techniczne, cena
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki Z900 2020 - opis, dane techniczne, cena

Autor: Redakcja 2020.02.26, 11:20 Drukuj

Kawasaki Z900 od lat jest jednym z symboli mocnego nakeda o nowoczesnym i zdecydowanym wizerunku. Wersja na rok modelowy 2020 oprócz kolejnej ewolucji w stylistyce otrzymała szereg nowych elementów wyposażenia, takich jak tryby jazdy, kontrola trakcji, oświetlenie LED i kolorowy, wielofunkcyjny wyświetlacz TFT z łącznością Bluetooth. 

Kawasaki stawia nie niuestanny rozwój, dzięki któremu nowe Z900 znów jest liderem w klasie średnich nakedów. Motocykle z Akashi budowane są według filozofii Sugomi, która zakłada harmonijne i równoczesne ulepszanie mechaniki, elektroniki oraz stylistyki. Za każdą zmianą we wnętrzu motocykla musi iść zmiana wyglądu zewnętrznego, przy zachowaniu określonego charakteru.

NAS Analytics TAG

Kawasaki Z900 z roku modelowego 2020 wygląda jeszcze bardziej agresywnie i zdecydowanie, przy jednoczesnej dbałości o jakość każdego szczegółu. Na początku zwraca uwagę głównie nowe oświetlenie. Lampy o zmienionym kształcie świecą teraz w technologii LED, a tylna przyjęła formę efektownej, czerwonej litery Z. Nowy jest również zbiornik paliwa, a kratownicowa rama jest jeszcze lepiej wyeksponowana. 

Moc i kontrola

Silnik napędzający nowe Z900 to znana z poprzednika, chłodzona cieczą 4-cylindrowa jednostka rzędowa, generująca 125 KM mocy oraz 98,6 Nm momentu obrotowego. Została ona jednak przystosowana do nowej normy Euro 5, a jej praca jest teraz wyraźnie gładsza. Główną zaletą tego silnika, oprócz niezwykłej dynamiki, jest bardzo szeroki zakres użytecznych obrotów oraz znakomita elastyczność. Równie ważne jest rasowe i przyciągające uwagę brzmienie już na fabrycznym układzie wydechowym. Decydując się jednak na akcesoryjny tłumik można wymienić samą końcówkę.

Kawasaki Z900 wyposażone jest w podwójną przepustnicę, optymalizującą reakcję na gaz, a kierowca zyskał możliwość skorzystania z jednego z czterech trybów jazdy: Sport, Road, Rain oraz Rider, ustawianego indywidualnie. Dodatkowo można wybrać jeden z dwóch trybów mocy - pełnego lub niskiego, przydatnego w ciężkich warunkach pogodowych i na mokrej nawierzchni. Układ ten ściśle współpracuje z 3-poziomową kontrolą trakcji KTRC, która dba o doskonałą przyczepność w każdych warunkach. Model ten wyposażony jest ponadto w sprzęgło antyhoppingowe. 

Król zakrętów

Nowe Kawasaki Z900 waży 212 kg, jednak dzięki doskonałemu rozkładowi masy sprawia wrażenie dużo lżejszego. Świetnie się prowadzi i chętnie wchodzi w ciasne łuki, dając jednocześnie duży margines bezpieczeństwa. Zarówno przedni teleskop, jak i centralny amortyzator w układzie Back-Link mają regulację napięcia wstępnego sprężyny. Hamulce są ostre, ale łatwe w dozowaniu, a nad całością czuwa układ ABS, który włącza się tylko tam, gdzie jest naprawdę potrzebny. Motocykl jest fabrycznie wyposażony w bardzo dobre opony Dunlop Sportmax Roadsport 2, które zapewniają pewne i bezpieczne prowadzenie na każdej drodze, a jednocześnie pozwalają na dozę kontrolowanego szaleństwa. 

Nowocześnie i czytelnie

Bardzo ważnym elementem nowego Kawasaki Z900 jest kolorowy wyświetlacz TFT. Jest on bardzo estetyczny i czytelny oraz skutecznie przekazuje dużą ilość informacji. Układ kolorów, dzienny lub nocny, może być w każdej chwili zmieniony przez użytkownika. Cały moduł wyposażony jest w łączność bluetooth, dzięki czemu za pomocą smartfona można dokonywać zmiany ustawień, a korzystając z aplikacji Rideology śledzić interesujące nas parametry pracy maszyny oraz zapisywać przejechane trasy. 

Kawasaki Z900 2020 jest motocyklem, który daje pełną satysfakcję zarówno doświadczonym kierowcom, jak i tym, którzy dopiero wchodzą do świata dużych i mocnych nakedów. Model ten dostępny jest w czterech kolorach: Metallic Graphite Gray / Metallic Spark Black, Candy Lime Green / Metallic Spark Black, Pearl Blizzard White / Metallic Spark Black oraz Metallic Spark Black / Metallic Flat Spark Black. 

Cena maszyny to 41900 zł i jest ona już dostępna w szerokiej sieci sprzedaży marki Kawasaki. Motocykl ten jest ponadto w standardzie objęty wydłużoną, aż 4-letnią gwarancją. Więcej informacji i szczegółów o nowym Z900 znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Kawasaki Polska.

Dane techniczne

silnik: 4-cylindrowy, rzędowy DOHC, 16-zaworowy
pojemność skokowa: 948 cm3
średnica x skok tłoka: 73,4 x 56 mm
moc: 125 KM przy 9500 obr/min
moment obrotowy: 98,6 Nm przy 7700 obr/min
system paliwowy: wtrysk 4x36 mm
system chłodzenia: ciecz
smarowanie: wymuszone, mokra miska olejowa
rozrusznik: elektryczny
skrzynia biegów: manualna, 6-biegowa
sprzęgło: wielotarczowe, mokre
przeniesienie napędu: łańcuch
rama:  kratownicowa, stalowa
zawieszenie przednie: widelec odwrócony, średnica goleni 41 mm, skok 120 mm, regulacja napięcia wstępnego sprężyny i tłumienie odbicia
zawieszenie tylne: amortyzator centralny Backlink, skok 140 mm, regulacja napięcia wstępnego sprężyny i tłumienie odbicia
hamulec przedni: 2 tarcze półpływające 300 mm, 4-tłoczkowe zaciski, ABS
hamulec tylny: tarcza 250 mm, zacisk 1-tłoczkowy, ABS
opona przednia: 120/70ZR17M/C (58W)
opona tylna: 180/55ZR17M/C (73W)
systemy dodatkowe: ABS, wyświetlacz TFT z bluetooth, kontrola trakcji, tryby mocy, tryby jazdy
długość/szerokość/wysokość: 2070 x 825 x 1080 mm
rozstaw osi: 1455 mm
prześwit: 145 mm
masa: 212 kg
wysokość siedzenia: 820 mm
zbiornik paliwa: 17 l
normy emisyjne: Euro 5
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr