tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki Versys 1000 2019. Hiper doposażona wersja turystyka od Zielonych

Kawasaki Versys 1000 2019. Hiper doposażona wersja turystyka od Zielonych

Autor: Raff 2018.11.08, 17:47 4 Drukuj

Kawasaki pokazało w Mediolanie nowego Versysa 1000 - swoje największe podróżne enduro. Zmiany zastosowane w tym motocyklu, choć całkiem spore, nie dotknęły jednak silnika.

Motocykl, który mogliśmy oglądać na EICMA, to wersja Versys 1000 SE LT+, czyli najbogatsza specyfikacja turytyczna turystycznego enduro Zielonych. Zasadniczo nowy Versys jest w zasadzie starym Versysem, producent wprowadził jednak kilka dość ważnych zmian, dzięki którym zniknęło kilka wad poprzednika.

Przede wszystkim nowy Versys 1000 otrzymał wreszcie nowy kokpit z wyświetlaczem biegu. Nieobecność tego akcesorium mogliśmy tłumaczyć sobie chyba tylko błędem projektanta. Nowy, kolorowy wyświetlacz umiejscowiono w sąsiedztwie analogowego obrotomierza, za co wielki plus dla Kawasaki.

Jako nowość pojawi się także elektronicznie regulowane zawieszenie KECS, elektroniczna przepustnica i quickshifter. Za pomiary dla kontroli trakcji odpowiadać będzie czujnik Bosch IMU, zatem w Versysie pojawi się działajacy w zakrętach ABS. W standardzie będą także tempomat, grzane manetki i doświetlanie zakrętów.

Silnikowo to dokładnie ten sam motocykl, który dobrze znamy: czterocylindrowa rzędówka o pojemności 1 043 cm3, mocy 118 KM i momencie obrotowym wynoszącym 102 Nm. Masa - nieskromne 267 kg bez opcjonalnego wyposażenia, jak kufry, gmole i inne gadżety.

Z takim wyposażeniem Versys 1000 może śmiało stawać w szranki z najlepszymi graczami segmentu podróżnych enduro. Tylko czy ta sztuka mu się uda? Dotychczas Zieloni dość niemrawo zabierali się do walki o pozycje.

Zdjęcia
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę