tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Katastrofalny pożar boksów z maszynami MotoE w Jerez NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Katastrofalny pożar boksów z maszynami MotoE w Jerez

Autor: Janusz Bębenek 2019.03.14, 10:45 2 Drukuj

Wyścigowa klasa motocykli elektrycznych MotoE wykuwa się w ogniu, i to dosłownie. Dzisiejszej nocy spłonął tymczasowy garaż na torze w Jerez, na którym odbywały się testy tych maszyn, a wraz z nim 18 motocykli Energica.

Zaplanowany na maj start serii MotoE stoi pod wielkim znakiem zapytania. Dziś w nocy spłonęły wszystkie przygotowywane do startu motocykle Ego i nie wiadomo, czy ich producent, włoska Energica, da radę do tego czasu wyprodukować kolejnych 18 wyczynowych maszyn. Te przeznaczone do wyścigów MotoE były mocno zmodyfikowane w stosunku do wersji standardowych i odtworzenie wszystkich w ciągu 6 tygodni będzie bardzo trudne.

__________________________________________

Wraz z motocyklami zniszczeniu uległo całe wyposażenie ekip, również składowane w tym prowizorycznym budynku - komputery, narzędzia, kombinezony i kaski zawodników. Na szczęście w czasie zdarzenia nikt nie został ranny.

Pierwszy wyścig klasy MotoE miał się odbyć na tym samym obiekcie w pierwszy weekend maja. Dorna, organizator wyścigów MotoGP, nie poinformowała jeszcze o swoich decyzjach związanych z pożarem i niemal pewnymi opóźnieniami, które będą jego następstwem. Wiele wskazuje jednak na to, że runda na Jerez się nie odbędzie, a spóźniony debiut elektrycznej serii obejrzymy dopiero 19 maja na torze Le Mans.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę