tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kalendarz MotoLejdis na rok 2023. Motocyklistki z Trójmiasta ponownie wesprą ratowników
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kalendarz MotoLejdis na rok 2023. Motocyklistki z Trójmiasta ponownie wesprą ratowników

Autor: Informacja prasowa 2022.09.22, 11:02 Drukuj

Po pierwszej udanej edycji kalendarza charytatywnego MotoLejdis Pomorze założyły własne stowarzyszenie i postanowiły wydać kolejny. Tym razem podniosły poprzeczkę, ponieważ w sesje do kalendarza zaangażowały również służby mundurowe. Wynikało to z chęci wsparcia i podziękowania za ich codzienną służbę i dbanie o nasze bezpieczeństwo. Drugim aspektem była chęć pokazania motocyklizmu w czystej postaci, czyli codziennego życia motocyklisty.

Tym sposobem w kalendarzu znajdą się motocykle na torze, na szkoleniach poprawiających umiejętności, w warsztacie, czy na tak bardzo lubianych zlotach. Sesja w warsztacie ma na celu pokazać, że nawet "dłubanie" przy motocyklu to świetna zabawa i sposób na odreagowanie, także w czasie zimowym, gdy jazda na motocyklu jest bardzo trudna.

NAS Analytics TAG

Celem Stowarzyszenia MotoLejdis jest przede wszystkim wsparcie ratownictwa medycznego, ocieplenie wizerunku motocyklistek/motocyklistów oraz bezpieczeństwo na drodze - w tym także dzieci. W tym celu motocyklistki odwiedzają placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz szkoły, a ich działania możecie śledzić na ich stronie na Facebooku.

W sesji wzięły udział nie tylko motocyklistki z grupy, których jest już ok. 230, ale także funkcjonariusze publiczni na motocyklach oraz prezentujących sprzęt służbowy. Motocykle biorące udział w sesjach zdjęciowych są różne, natomiast większość to sporty, naked'y, turystyki.

Tym razem lokalizacje były w dużej mierze uzależnione od służb, ponieważ aby nie utrudniać im pracy, część sesji odbyła się w ich jednostkach/siedzibach. Proces uzyskania potrzebnych pozwoleń oraz załatwienia spraw organizacyjnych, dla wielu osób biorących udział w sesji, trwał bardzo długo. Do tego pandemia i wojna nie ułatwiły zadania. Pogoda też często zmuszała do odwoływania i przekładania sesji zdjęciowych. Dziewczyny się jednak nie poddały i tym sposobem udało się zrealizować sesje między innymi z policją z Gdańska, pogotowiem ratunkowym z Pucka i OSP z Żukowa. Swój wkład ma także Autodrom Pomorze, który udostępnił do sesji tor oraz plac manewrowy.

Kalendarz będzie można kupić na Facebooku MotoLejdis Pomorze, przez Allegro oraz w wybranych sklepach oraz salonach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Kalendarz kosztować będzie 40 zł/szt. + ewentualny koszt przesyłki. Start sprzedaży planowany jest na koniec października lub początek listopada.

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany przede wszystkim na ratownictwo medyczne w zależności od zgłaszanych potrzeb sprzętowych, czy też szkoleniowych. Dokładnie tak, jak przy poprzedniej edycji.

Fotografem non-profit przy tej edycji kalendarza był Marcin Gadomski, motocyklista i znany trójmiejski fotoreporter.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę