tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM modele EXC na sezon 2024. Najwaniejsze zmiany na gorco z Lesotho
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KTM modele EXC na sezon 2024. Najwaniejsze zmiany na gorco z Lesotho

Autor: Micha Mikulski 2023.05.25, 00:17 Drukuj

KTM odsłonił karty i zaprezentował nowe modele gamy enduro KTM EXC 2024. W dwusuwach pojawia się następca TPI, a czterotakty posiadają ustandaryzowane ramy i więcej elektroniki.

Tak jak zapowiadaliśmy, jesteśmy w przepięknym Lesotho (księstwo w południowej Afryce), gdzie właśnie odbywa się światowa premiera modeli 2024 KTMa. Gama enduro 2024 została w 95% zbudowana na nowo, ale każdy fan offroadu zauważy wspólne elementy z zaprezentowanymi w zeszłym roku modelami crossowymi.
Dla fanów 2T najważniejszą nowością jest wprowadzenie wtrysku TBI (nie mylić z TPI), który wykorzystuje dwa wtryskiwacze za i przed przepustnicą. Poprzednie rozwiązanie wykorzystywało port pośredni do podania mieszanki. Plusem TBI ma być bardziej dwusuwowa reakcja na gaz i mniej skomplikowana konstrukcja silnika.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Co więcej, w dwusuwach dodano elektroniczne sterować zawór wydechowy, dzięki któremu można zaprogramować zmienne tryby jazdy.

W 4T wszystkie modele dzielą ramę, zaprezentowano także zupełnie nowe zawieszenie WP XACT CC (zamknięty kartridż) i mocno zaktualizowane jednostki napędowe. Inżynierowie KTM zarzekają się, że 95% części w motocyklach jest zaprojektowana od podstaw.

A wszystko to… sprawdzimy na dniach, testując wszystkie motocykle na trasach słynnego wyścigu Roof of Africa.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr