tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ju w sobot: przedostatnia runda Mistrzostw wiata FIM Endurance World Champioship i debiut Polakw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Ju w sobot: przedostatnia runda Mistrzostw wiata FIM Endurance World Champioship i debiut Polakw

Autor: Informacja prasowa 2017.06.21, 15:18 Drukuj

Przedostatnia runda odbędzie się na słowackim torze Slovakiaring. To nowy obiekt na wyścigowej mapie tej serii, dlatego zniesiono ograniczenia dotyczące doboru ogumienia.

Zniesienie ograniczeń dotyczących doboru ogumienia ma na celu dać zespołom szansę na zapoznanie się z torem i zebranie danych, które pomogą zoptymalizować ustawienia motocykli i opon. Zawodnicy mają do dyspozycji łącznie 14 godzin na jazdy próbne przed wyścigiem. W sumie 15 z 30 walczących zespołów pojedzie na oponach Dunlopa.

NAS Analytics TAG

Ośmiogodzinny wyścig na torze Slovakia Ring rozpocznie się w sobotę - 24 czerwca - o godzinie 14:00. Pełna lista zawodników jest dostępna na stronie www.fimewc.com .

Finał cyklu MŚ EWC zostanie rozegrany w lipcu na torze Suzuka, ale już w ostatni weekend czerwca zakończy się rywalizacja w ramach klasy Superstock. W klasyfikacji generalnej prowadzi Moto Ain CRT (Yamaha) z 63 punktami na koncie i ma sześć punktów przewagi nad drugim w zestawieniu zespołem Tati Team Beaujolais Racing (Kawasaki).

Puchar Niezależnych Dunlop

Zespół Moto Ain CRT nie tylko zwiększył przewagę nad Tati Team Beaujolais w Oschersleben, lecz także prowadzi w Pucharze Zespołów Niezależnych Dunlopa. Dla dziesięciu zespołów zarejestrowanych w lidze Dunlopa, rywalizacja na słowackim torze będzie okazją do walki o kolejne punkty w klasyfikacji i nagrody pieniężne.

Polski debiut w MŚ EWC

Już w najbliższą sobotę w prestiżowych motocyklowych Mistrzostwach Świata Endurance World Championship zadebiutuje polska ekipa - Wójcik FHP YART Racing Team - wspierana przez Goodyear Dunlop Tires Polska. Podczas ośmiogodzinnego wyścigu na torze Slovakia Ring na Słowacji jej barwy reprezentować będą wielokrotni mistrzowie Polski - Marcin Walkowiak, Marek Szkopek i Bartek Wiczyński. Choć zespół prowadzony przez Grzegorza Wójcika powstał dopiero rok temu, dziś jest już jednym z czołowych i największych w kraju i z powodzeniem rywalizuje z europejskimi konkurentami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr