tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jurand Kumierczyk i Dawid Nowak ponownie wrd najzdolniejszych. W sobot start mistrzostw Yamaha bLU cRU
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Jurand Kumierczyk i Dawid Nowak ponownie wrd najzdolniejszych. W sobot start mistrzostw Yamaha bLU cRU

Autor: Informacja prasowa 2022.04.07, 14:05 Drukuj

Już w najbliższą sobotę (9 kwietnia) wystartuje kolejna edycja Yamaha bLU cRU, w której startują najbardziej utalentowani młodzi kierowcy. W stawce 24 zawodników ponownie zobaczymy Polaków - Dawida Nowaka i Juranda Kuśmierczyka. - Celem na ten sezon jest przede wszystkim dalszy rozwój, ale chcielibyśmy zobaczyć naszych zawodników w pierwszej dziesiątce. To byłby duży sukces - mówi Paweł Szkopek, mentor obu zawodników i szef Szkopek Team.

Dla Dawida i Juranda będzie to już drugi sezon w serii Yamaha bLU cRU. W ubiegłym roku 12-letni wówczas Nowak zajął 12. miejsce na brytyjskim torze Donington, zostając najmłodszym punktującym zawodnikiem w historii serii. Z kolei najlepszym wynikiem starszego o cztery lata Kuśmierczyka były dwa dziewiąte miejsca w kończących sezon zawodach na Circuit de Catalunya.

NAS Analytics TAG

W serii Yamaha bLU cRU rywalizują najzdolniejsi młodzi zawodnicy z całego świata. Wyścigi rozgrywane są przy mistrzostwach świata WSBK, a kandydaci na przyszłych mistrzów ścigają się na tych samych torach, co czołowi kierowcy. Ich występy oglądają szefowie fabrycznych ekip, a nagrodą za zwycięstwo w cyklu jest start w mistrzostwach świata WorldSSP 300. W tegorocznej edycji Yamaha bLU cRU rywalizować będzie 24 zawodników z 12 krajów Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Azji. Młodzi zawodnicy Szkopek Team będą mieli okazję sprawdzić umiejętności w bardzo mocnej stawce.

- Na tym etapie ich rozwoju najważniejsze, by dużo jeździli, analizowali swoje występy i na tej podstawie uczyli się jak poszczególne zachowania na torze wpływają na osiągane przez nich czasy. I w tym staram się im pomagać - mówi Paweł Szkopek, mentor obu młodych zawodników. - Koncentrujemy się przede wszystkim na tym, żeby wykonywać dobrą pracę, ale oczywiście mamy też ambicje wynikowe. Stawka w Yamaha bLU cRU będzie niezwykle wyrównana, więc miejsca w pierwszej dziesiątce uznamy za duży sukces. Myślę, że w sprzyjających warunkach, na pewnych torach Jurand i Dawid mogą powalczyć o pierwszą piątkę - dodaje szef Szkopek Team. 

Tegoroczne mistrzostwa Yamaha bLU cRU rozpocznie runda na hiszpańskim torze Aragon. Młodzi zawodnicy mieli już okazję poznać ten obiekt podczas dwudniowych testów w połowie marca. Podczas dwudniowych jazd każdy z uczestników cyklu miał do dyspozycji kilka 20-minutowych sesji na motocyklu Yamaha R3. Wszystkiemu przyglądali się członkowie zespołu Yamahy i ambasadorzy mistrzostw, którzy byli pod wrażeniem umiejętności młodych kierowców.

- Celem testów było przede wszystkim "rozjeżdżenie się" po zimowej przerwie, poznanie nowego motocykla i nowego toru. Co prawda Dawid już jeździł w Aragon, ale na innym motocyklu, a dla Juranda było to pierwsze zetknięcie z tym torem. Ważne było zapamiętanie zakrętów, sprawdzenie jak pracują opony na nawierzchni suchej i mokrej. Na wprowadzanie nowych elementów technicznych jeszcze przyjdzie czas, teraz najważniejsze, by obaj nasi zawodnicy dobrze poczuli się na motocyklu, sprawdzili przełożenia i obrali punkty hamowania - podsumował Paweł Szkopek.

Każda runda Yamaha bLU cRU składa się z dwóch wyścigów, poprzedzonych treningami i kwalifikacjami. Po rundzie w Aragon, najbardziej utalentowani zawodnicy zaprezentują się jeszcze w: holenderskim Assen (22-23 kwietnia), włoskim Misano (10-11 czerwca), brytyjskim Donington (15-16 lipca), czeskim Moście (29-30 lipca), a finał zawodów odbędzie się na francuskim torze Magny-Cours 9 i 10 września.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr