tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jelenie nagle wbiegy na drog. 18-letni motocyklista zosta potrcony, dozna rozlegych obrae. Zbirka na rehabilitacj
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jelenie nagle wbiegy na drog. 18-letni motocyklista zosta potrcony, dozna rozlegych obrae. Zbirka na rehabilitacj

Autor: Andrzej Sitek 2024.05.28, 12:26 Drukuj

30 marca 2024 roku na trasie Stalowa Wola - Biłgoraj doszło do wypadku, który zmienił życie 18-letniego Franciszka Wargali ze Stalowej Woli. Podczas wiosennej przejażdżki w gronie przyjaciół w jego motocykl uderzyły jelenie przebiegające przez drogę.

W wyniku tego pechowego zdarzenia młody motocyklista doznał rozległych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

NAS Analytics TAG

Wypadki z udziałem dzikich zwierząt są niestety częste na polskich drogach. Według statystyk każdego roku dochodzi do 20-30 tysięcy takich kolizji, chociaż mogą to być statystyki zaniżone, bo nie wszystkie zdarzenia są zgłaszane. W przypadku Franciszka dramatyczny moment wypadku został zarejestrowany przez kamerę na kasku jadącego za nim kolegi.

To był zwykły dzień, dobra pogoda. Syn udał się na sobotnią przejażdżkę motocyklem. Miał pecha… i to ogromnego… Przejeżdżał przez las dokładnie w momencie, w którym stado jeleni zdecydowało się przebiec przez drogę. Gdyby pojawił się w tym miejscu kilkanaście sekund wcześniej, pewnie skończyłoby się na strachu i ostrym hamowaniu, a tak Franek musiał stoczyć walkę o życie - opowiada Grzegorz, tata chłopaka na stronie zbiórki siepomaga.pl.
Stan Franciszka był ciężki. Do szpitala został przetransportowany helikopterem. Doznał rozległych urazów głowy, licznych krwiaków, wstrząsu mózgu, otwartych wielocząstkowych złamań ręki, złamania kości uda z przemieszczeniem oraz głębokich otarć. Konieczna była pilna, skomplikowana operacja, która trwała 8 godzin. Młody motocyklista Franek spędził pięć długich dni pod aparaturą wspomagającą, nie było z nim kontaktu.

Na szczęście operację i najbardziej newralgiczny czas pooperacyjny Franek przetrwał. Obecnie przechodzi intensywną rehabilitację, ale droga do pełnego wyzdrowienia jest długa i kosztowna. Stan zdrowia Franka poprawił się, natomiast krwiak w głowie wciąż budzi poważne obawy lekarzy. Chłopak ma również problemy neurologiczne, traci świadomość, nie pamięta wielu rzeczy, pozostała mu ograniczona sprawność ręki. Każdy dzień to dla niego walka z bólem i ograniczeniami fizycznymi.

Rodzina Franciszka zorganizowała zbiórkę na portalu siepomaga.pl, aby pokryć koszty leczenia i rehabilitacji. - Walczymy z żoną o syna i staramy mu się zapewnić wszystko, czego potrzebuje. Koszty jednak przytłaczają… Każda godzina rehabilitacji, dojazdy, sprzęt. Na to wszystko trzeba wydać naprawdę sporo pieniędzy. Dlatego bardzo proszę o pomoc dla Franciszka! Musimy zrobić wszystko, żeby mógł wrócić do szkoły, żeby był sprawny. Przed nim przecież całe życie! - apeluje tata młodego motocyklisty.

O wsparcie zbiórki apelują również zaprzyjaźnieni motocykliści ze Stalowej Woli i Tarnobrzega. Każda pomoc jest na wagę złota i każda złotówka się liczy. Wpłat można dokonywać: https://www.siepomaga.pl/franek-wargala.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr