tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jedziesz motocyklem w Europ? To najpierw sprawd, w ktrym kraju jest najwicej fotoradarw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jedziesz motocyklem w Europ? To najpierw sprawd, w ktrym kraju jest najwicej fotoradarw

Autor: Andrzej Sitek 2023.06.02, 11:16 Drukuj

W których krajach Europy jest najwięcej urządzeń śledzących poczynania kierowców i wyłapujących uchybienia?

Jesteśmy u progu tych miesięcy w roku, w trakcie których najczęściej wyjeżdżamy w dłuższe trasy, w tym wiodące przez i do innych krajów. To wspaniała okazja, żeby poznać kulturę, obyczaje, smaki i najpiękniejsze drogi, ale ponieważ jesteśmy zmotoryzowani, trzeba też uważać na pułapki. Najbardziej oczywiste to fotoradary. 

NAS Analytics TAG

Odpowiedź na pytanie postawione we wstępie udzielili eksperci popularnej aplikacji Yanosik. W zestawieniu umieścili dziesięć państw. Okazuje się, że najwięcej fotoradarów znajduje się we Włoszech, gdzie zainstalowano aż 5 298 urządzeń.

W tym śródziemnomorskim kraju, który bardzo często staje się celem motocyklowych wypraw, funkcjonuje również najwięcej urządzeń rejestrujących przejazd na czerwonym świetle. Jest ich łącznie 974.

Drugie miejsce w rankingu przypadło Wielkiej Brytanii. Motocykliści mogą znaleźć się w oku jednego z 4 794 fotoradarów. Jeśli chodzi o systemy wyłapujące przejazd na czerwonym świetle, W Anglii jest ich 578.

Niemcy zamykają podium z 3 699 fotoradarami i 361 systemami zapisującymi przejazd na czerwonym świetle.

Na czwartym miejscu znalazła się Francja. W kraju winnic, sera i bagietek ustawiono 2 370 fotoradarów i 498 systemów do eliminowania przejazdów na czerwonym świetle.

Dalsze pozycje zajmują Szwecja (2 126), Hiszpania (1 525), Belgia (1 341), Austria (1 252), Finlandia (1 026), Szwajcaria (694). 

Jeśli zastanawiacie się, gdzie kierowcy praktycznie nie obawiają się płatnych zdjęć z fotoradarów, to tym rajem jest Macedonia. W tym górzystym kraju działają tylko 2 fotoradary, ale trzeba pamiętać, że to niewielkie państwo, którego populacja wynosi zaledwie nieco ponad 2 mln mieszkańców.

Równie mało fotopstryczków działa w Liechtensteinie, Irlandii i Irlandii Północnej (po 5) oraz Słowacji i Islandii (po 18). Swobodnie możemy czuć się też w Danii i na Malcie. W obu tych krajach działa po 20 fotoradarów.

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr