tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jeansy motocyklowe z poduszkpowietrzn - zobacz prototyp
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jeansy motocyklowe z poduszkpowietrzn - zobacz prototyp

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.26, 08:19 Drukuj

Szwedzi opracowali projekt jeansów motocyklowych z poduszką powietrzną, który zapowiada się bardzo obiecująco.

Na przestrzeni lat jeansy motocyklowe przestały być stygmatyzowane jako słabszy brat spodni tekstylnych czy skórzanych. Oczywiście, nadal nie jest to pierwszy wybór na wyprawę motocyklem dookoła świata, ale też przy tym co oferują obecnie, są traktowane jako doskonały wybór w przypadku odzieży do jazdy po mieście czy "wokół komina".

NAS Analytics TAG

Firma Airbag Inside Sweden AB stworzyła jeansy, które są wyposażone w poduszkę powietrzną. Wkład jest umieszczony na całej długości nogawki i sięga aż do bioder. Podobnie jak prezentowane niedawno spodnie CX Dynamics, poduszki umieszczone w szwedzkich jeansach są uruchamiane po zerwaniu linki. Materiał, z którego zrobione są jeansy nosi tajemniczą nazwę UHMWPE. Firma twierdzi, że użyte przez nią włókna są 14 razy mocniejsze od stali i 8 razy lżejsze od stali, a co za tym idzie - bardziej skuteczne niż chociażby Kevlar.

Pracami nad projektem dowodzi Moses Shahrivar, a sam produkt otrzymał wyróżnienie od europejskiej fundacji SmartX, która wspiera twórców inteligentnej odzieży. Z tej okazji otrzymał również grant w wysokości 150 tysięcy euro. Shahrivar jest wielokrotnie nagradzanym projektantem mody, który w 2006 roku stworzył jeansy motocyklowe przy współpracy ze szwedzkim oddziałem marki Harley-Davidson. Oprócz tego opracował całą linię odzieży motocyklowej Mo'cycle, w której łączy bezpieczeństwo z dobrym stylem. W poniższym filmie możecie zobaczyć działanie prototypu jeansów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr