tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak obowizkowa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak obowizkowa

Autor: Beavis 2016.08.31, 11:21 7 Drukuj

Nowelizacja rozporządzenia dotyczącego znaków drogowych ma wprowadzić znak regulujący jazdę na suwak.

W ostatnich miesiącach można zaobserwować rosnącą świadomość dot. sensowności jazdy na suwak. Nadal jednak na drodze znajdą się "szeryfowie" blokujący pas oraz osoby nie wykorzystujące całej jego długości. Nowelizacja rozporządzenia dotyczącego znaków drogowych (Dz.U. z 2002 r. nr 170, poz. 1393 ze zm.) przygotowywana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ma prawnie uregulować jazdę na suwak.

NAS Analytics TAG

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna w obecnej chwili jazda na suwak jest sugerowaną zasadą ruchu (także poprzez znak). Po zmianach zasada ma być obowiązkowa, a niezastosowanie się do niej będzie karanym przez mandat wykroczeniem. Co więcej: w przypadku stłuczki winnym będzie kierowca, który nie przestrzegał kolejności. Koniecznością będzie także dojechanie do końca pasa, nie jego zmiana w połowie (co zabiera miejsca i powoduje korki).

W ramach nowelizacji ministerstwo pracuje także nad wprowadzeniem sekundników przy światłach drogowych. Takie sekundniki funkcjonowały chociażby we Wrocławiu, jednak po przeprowadzeniu badania w 2014 roku w Grudziądzu okazało się, że są one niebezpiecznie i na chwilę obecną zdelegalizowane. Ministerstwo najwyraźniej przemyślało ten fakt i sekundniki wrócą do łask.

Jedynym problemem jest termin: nowelizacja ma zostać wprowadzona dopiero pod koniec 2018 roku. A do tego czasu wiele może się zmienić. Moim zdaniem większość kierowców sama dojdzie do wniosku, że jazda na suwak ma sens.

Źródło: Gazeta Prawna

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr