tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda motocyklem podczas kwarantanny. Minister zdrowia odpowiada
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda motocyklem podczas kwarantanny. Minister zdrowia odpowiada

Autor: Janusz Bbenek 2020.03.26, 08:56 25 Drukuj

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w wywiadzie dla wp.pl odniósł się do tego, czy w najbliższym czasie rekreacyjna jazda motocyklem jest dopuszczalna. W jego opinii nie można jej porównać ze służącą naszemu zdrowiu jazdą na rowerze i powinniśmy z niej zrezygnować, jeśli ma służyć tylko rekreacji.

Od wprowadzenia zakazu wychodzenia z domu bez potrzeby, który ma potrwać do 11 kwietnia, nie milkną wśród motocyklistów spory o to, czy jazdę motocyklem można traktować tak samo jak dopuszczalny w tych warunkach spacer lub jazdę na rowerze. W najnowszym wywiadzie dla wp.pl do sprawy odniósł się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i jest to pierwsza wypowiedź przedstawiciela władz, w której bezpośrednio pada temat motocykli.

NAS Analytics TAG

Zapytano go najpierw, czy w najbliższych dniach można samotnie jeździć rowerem. Wiceminister odpowiedział:

Jak najbardziej tak. Tutaj mówimy o tej aktywności fizycznej, która jest wręcz zalecana przez lekarzy. Tak samo jak bieganie. Jazda na rowerze indywidualnie, bez kontaktu z innymi rowerzystami, bez gromadzenia się (...) żeby utrzymać się w dobrej formie, jak najbardziej na taką przejażdżkę rowerową można się wybrać. 

W dalszej części wywiadu odniósł się również do motocykli:

Jeżeli chodzi o porównanie między rowerem i motocyklem, o tę różnicę, to wydaje się ona dość oczywista. Rower napędzamy siłą własnych mięśni, to jest aktywność fizyczna, która w sytuacji gdy (przez większość czasu, red.) nie wychodzimy z domu na pewno nam nie zaszkodzi. Natomiast w przypadku motocykla to czysta przyjemność, rekreacja, coś z czego niestety teraz możemy i powinniśmy zrezygnować. 

Całość wywiadu z wiceministrem Cieszyńskim możecie zobaczyć na wideo.wp.pl

Cóż, rozumiejąc powagę sytuacji nie możemy oprzeć się wrażeniu, że wiceminister nigdy nie jeździł motocyklem i ma na ten temat błędne wyobrażenie. Wysiłek fizyczny w porównaniu z prowadzeniem auta jest o wiele większy, a w czasie jazdy offroadowej wręcz porównywalny lub większy, niż w czasie jazdy rowerem. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 12
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr