tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda motocyklem bez kasku dopuszczona w Kalifornii. Skorzystają tylko wyznawcy niektórych religii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda motocyklem bez kasku dopuszczona w Kalifornii. Skorzystają tylko wyznawcy niektórych religii

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.02, 10:11 Drukuj

Stany Zjednoczone uchodzą za enklawę wolności, dlatego Kalifornia zamierza dopuścić jazdę motocyklem bez kasku, ale na nowym prawie skorzystają tylko niektóre grupy motocyklistów. Chodzi o osoby wyznań wymagających noszenia odpowiedniego nakrycia głowy. To wynik działań społeczności sikhów, która jest dość mocna w słonecznym stanie.

Choć w naszej szerokości geograficznej jazda bez kasku nie mieści się w głowie, to w Ameryce niektóre stany dopuszczają taki proceder, a motocykliści bronią go jak niepodległości. W Kalifornii korzystanie z kasku jest obowiązkowe, ale wkrótce z tego obowiązku zostaną zwolnieni kierowcy jednośladów z niektórych grup wyznaniowych. Chodzi o religie wymagające noszenia na głowie np. turbanu.

NAS Analytics TAG

Jak informuje Sacramento Bee, według danych z 2021 r. społeczność sikhów w Kalifornii liczy ponad 211 tys. osób i to właśnie oni walczyli o umożliwienie jazdy bez kasków. To nie pierwszy ukłon w stronę sikhów, ponieważ w 2016 r. armia pozwoliła sikhijskim rekrutom na noszenie turbanów, długich włosów i brody. Wynika to z faktu, że religia zabrania im strzyc włosów.

- Wolność wyznania to jeden z fundamentów naszego kraju. Jako Amerykanie mamy prawo do wolności okazywania naszej religii i wierzę, że to prawo powinno być równe dla każdego - powiedział senator Brian Dahle, cytowany przez Sacramento Bee. W Kalifornii działa prężnie m.in. klub motocyklowy dla Sikhów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę