tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Irlandia chce zakazu sprzedaży pojazdów spalinowych już w 2030 roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Irlandia chce zakazu sprzedaży pojazdów spalinowych już w 2030 roku

Autor: Janusz Bębenek 2019.06.26, 11:25 1 Drukuj

Rząd Irlandii przedstawił plany wycofania z rynku nowych pojazdów z silnikami diesla i benzynowymi do roku 2030, jako część nowej strategii ochrony środowiska i klimatu.

Przedstawione założenia są częścią większego planu nazwanego "Climate Action Plan", w którym znalazł się także m.in. zakaz używania plastiku nie nadającego się do recyklingu. W raporcie za rok 2017 stwierdzono, że pojazdy z silnikami spalinowymi zaspokajają prawie 97% potrzeb rynku transportowego. Przestawienie go na pojazdy elektryczne w jedną dekadę będzie więc dla rządu bardzo trudnym przedsięwzięciem.

NAS Analytics TAG

Irlandzcy kierowcy, w tym motocykliści, nie będą jednak pozostawieni sami sobie wobec sporych kosztów przejścia na pojazdy elektryczne. Planowane są ogromne ulgi podatkowe dla tych, którzy zdecydują się zrezygnować z klasycznych aut i motocykli.

Optymistyczne są również prognozy dotyczące spadku cen pojazdów elektrycznych i komponentów do nich. Przez ostatnie 7 lat ceny baterii spadły aż o 79%, a do 2030 roku przewiduje się spadek o dalsze 67%. Przewiduje się, że w okolicach tego terminu koszty zakupu pojazdu elektrycznego zrównają się ze spalinowym.

Irlandia staje się tym samym jednym z liderów "elektrycznej rewolucji". Podobny termin zaproponowały również władze Holandii. Z kolei sąsiednia Wielka Brytania przyjęła plan wycofania z rynku pojazdów spalinowych w roku 2040, z możliwością przyspieszenia do 2032.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę