tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Inteligentne znaki drogowe. Naukowcy z Krakowa i Gdańska pracują nad niezwykłym systemem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Inteligentne znaki drogowe. Naukowcy z Krakowa i Gdańska pracują nad niezwykłym systemem

Autor: Raff 2018.03.19, 12:08 Drukuj

Inteligentne znaki drogowe to wspólny projekt naukowców z dwóch polskich uczelni - AGH w Krakowie i Politechniki Gdańskiej. Projekt INZNAK ma wydatnie wspomóc bezpieczeństwo drogowe. Prace mają zakończyć się za dwa lata.

Działanie inteligentnego systemu znaków drogowych opiera się na wykorzystaniu powiązanych ze sobą specjalnych detektorów, które na bieżąco analizują ruch drogowy. W przypadku stwierdzenia zwiększonego natężenia ruchu, detektory za pomocą sieci bezprzewodowej przekazują informacje do innych znaków w systemie. Te płynnie dostosowują się do warunków, zmniejszając ograniczenia prędkości lub wyświetlając ostrzeżenia.

NAS Analytics TAG

Dzięki takiemu rozwiązaniu, kierowca znacznie wcześniej będzie wiedział o możliwym niebezpieczeństwie lub spowolnieniu ruchu, co pozwoli lepiej przygotować się do nowej sytuacji. Głównym zadaniem systemu INZNAK ma być eliminowanie najczęstszych przyczyn kolizji na drogach szybkiego ruchu, na przykład nagłych zatorów i związanych z nimi przypadków gwałtownego hamowania.

Inteligentne znaki systemu INZNAK będą zmieniać wyświetlane komunikaty w zależności od natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni czy budynków znajdujących się w danej strefie. Kiedy projekt INZNAK wejdzie w życie, będzie pierwszym takiem systemem w w Polsce i jednym z niewielu na świecie. Prace i badania mają zakończyć się w 2020 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę