tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Instruktorzy i egzaminatorzy: nie przesuwajmy okresu próbnego, możemy wprowadzić go już teraz!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Instruktorzy i egzaminatorzy: nie przesuwajmy okresu próbnego, możemy wprowadzić go już teraz!

Autor: Raff 2018.02.27, 12:28 4 Drukuj

Okres próbny dla młodych kierowców oraz inne zmiany związane z wprowadzeniem CEPiK 2.0 będą przełożone. Instruktorzy i egzaminatorzy chcieliby jednak niezwłocznego wprowadzenia zmian.

4 czerwca jako termin startu systemu CEPiK 2.0, wraz z pakietem nowych przepisów jest nierealny. Rządowe centrum legislacji potwierdziło konieczność synchronizacji wielu aktów prawnych. Wszystko wskazuje na to, że pakiet zmian, które miały zacząć obowiązywać od czerwca, zostanie podzielony i wprowadzany będzie etapami.

NAS Analytics TAG

Piąte już opóźnienie pełnego startu systemu CEPiK 2.0 wynika z obawy przed paraliżem, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku po częściowym wprowadzeniu niektórych funkcjonalności. Wiele urzędów i stacji diagnostycznych zostało sparaliżowanych, niektóre z nich do dziś borykają się z poważnymi problemami.

Jedną z ważniejszych zmian związanych z planowanym startem pełnej funkcjonalności CEPiK, był pakiet przepisów dotyczących nowych kierowców. CHodzi między innymi o okres próbny, dodatkowe ograniczenia i surowsze zasady dotyczące adeptów ruchu drogowego. Przepisy te, w związku z opóźnieniem CEPiKu, także nie wejdą w życie 4 czerwca.

Tymczasem instruktorzy nauki jazdy i egzaminatorzy sugerują, że niemal wszystkie przepisy dotyczące młodych kierowców mogą zostać wprowadzone bez zmiany dotychczasowego systemu informatycznego. W branżowym miesięczniku Szkoła Jazdy możemy przeczytać, że aktualna ewidencja kierowców, do której dostęp ma każdy starosta, pozwala na skuteczny nadzór nad dwuletnim okresem próbnym oraz obowiązkowymi kursami doskonalenia techniki jazdy.

Raport przygotowany przez Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego sugeruje także, że pozostałe elementy pakietu, czyli dodatkowe ograniczenia prędkości, zielony listek oraz zakaz wykonywania pracy kierowcy, czyli okres próbny, takie mogą być nadzorowane bez użycia systemu CEPiK. Obowiązki kontroli ma bowiem policja.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez Rządowe Centrum Legislacji, działania związane z wdrożeniem systemu informatycznego CEPiK 2.0 wiążą się z integracją i komunikacją z ponad 60 podmiotami i grupami, wymagają także zsynchronizowania czterech ważnych ustaw. Mało prawdopodobne, by ktokolwiek zdecydował się ryzykować wprowadzanie jakichś elementów tej układanki bez przygotowania i współpracy z innymi elementami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę