tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Indian FTR1200. Wiemy kiedy bdzie w Polsce i jaka bdzie cena!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Indian FTR1200. Wiemy kiedy bdzie w Polsce i jaka bdzie cena!

Autor: Raff 2018.11.21, 15:57 Drukuj

Muskularna, dynamiczna sylwetka, potężny V-twin i zaskakująca jak na taki sprzęt poręczność - nowy Indian FTR1200 spodobał mi się tak bardzo, że zanim skończyła się jego dziennikarska prezentacja, zapragnąłem go mieć.

Indian zdecydowanie powinien zmienić fotografa. Chyba, że przedstawianie motocykli w stylu instagramowych bieda-celebrytek ma być celowym posunięciem. Perfekcyjnie wygładzone, miękkie linie motocykli z katalogów Indiana nijak mają się to ich twardego, męskiego charakteru, który bije po oczach, gdy oglądamy te maszyny na żywo.

NAS Analytics TAG

Z FTR1200 było podobnie - choć na zdjęciach prasowych wyglądał naprawdę fajnie, to na żywo dosłownie wyrywa z butów. W tym motocyklu nie ma śladu po jakichś zbędnych ozdobnikach, duperelach służących li tylko uciesze designera. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu - kawał porządnej jednostki napędowej, perfekcyjnie zaprojektowane miejsce pracy kierowcy, nawet osprzęt. To motocykl w starym stylu, pełen mechaniki, z elektroniką tak dyskretną, że w ogóle jej nie czuć.

Trudno się dziwić takiej koncepcji, skoro inspiracją do powstania FTR1200 był model FTR750, którym Indian rządził na torach w 2017 roku, wygrywając 10 na 13 wyścigów w serii. Bazą był model Scout, ale jeśli myślicie, że FTR1200 to Scout w ładnym dresie, to jesteście w srogim błędzie. Przekonstruowano niemal wszystko - pojemność silnika została powiększona z 1130 do 1203 cm3, wzrosła także moc - ze 102 do 120 KM. Wiele elementów wykonano z magnezu, który obniżył masę silnika bazowego o 18 kg.

Podczas prezentacji dziennikarskiej mogliśmy zobaczyć dwie wersje - standardowy model FTR 1200 oraz, nie bójmy się tego słowa, dopasioną jak szwajcarska krowa wersję FTR 1200 S w malowaniu race replica. Główne różnice to regulowany zawias, kolorowy wyświetlacz TFT, 3 tryby jazdy, kontrola trakcji z czujnikiem przechyłu i specjalne malowania, które dostępne są w wersji S. Standardowy FTR1200 oferuje tylko możliwość regulacji twardości zawieszenia z tyłu.

Przy ogromie zalet, które ma FTR 1200, z pewnością nie można uznać go za motocykl w dobrej cenie. Podstawowa wersja kosztować ma 64 900 zł, Za wersję FTR1200 S trzeba będzie zapłacić 69 900 zł. Jeśli chcielibyście stać się posiadaczami FTR1200 S w malowaniu Race Replica, będziecie musieli przygotować się na spory wydatek: 74 900 zł.

Pierwsze motocykle pojawią się u dealerów pod koniec marca. Ich liczba będzie bardzo mocno ograniczona - importer planuje sprowadzić zaledwie… 40 sztuk. Ja już podejmuję próby wyłudzeń "na wnuczka".

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr