tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ile wynis twj rekordowy mandat? Pewien kierowca zapaci ponad p miliona zotych. Za prdko
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ile wynis twj rekordowy mandat? Pewien kierowca zapaci ponad p miliona zotych. Za prdko

Autor: Andrzej Sitek 2023.06.07, 11:41 Drukuj

Pechowym kierowcą jest pewien Fin, który przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h. W Polsce to wykroczenie jest karane mandatem w wysokości 800 zł i 9 punktów karnych. W przypadku recydywy kara wzrasta do 1600 zł.

Ale do wykroczenia doszło do Finlandii, a tamtejsze przepisy stanowią, że kierowcy, których licznik pokaże do 20 km/h więcej niż na znaku drogowym, zapłacą od 70 do 155 euro kary. Kłopot zaczyna się, kiedy kierowca rozpędzi o więcej niż 20 km/h od obowiązującego ograniczenia. W takim przypadku kwota mandatu jest wyliczana proporcjonalnie do dochodów.

NAS Analytics TAG

Ponieważ sprawa dotyczy znanego fińskiego milionera Andersa Wiklöfa, kwota mandatu wyniosła 121 000 euro, czyli według aktualnego przelicznika ponad 540 000 zł. Sporo, chociaż dla 77-letniego właściciela wielu film budowlanych i hoteli być może bardziej dotkliwa będzie utrata prawa jazda na okres 10 dni.

W powyższej sprawie najciekawszy jest fakt, że Wiklöf dostał już kolejny mandat na przekroczenie prędkości. W poprzednich latach przedsiębiorca był dwukrotnie zatrzymywany za zbyt szybką jazdę. Dwa mandaty wyniosły go odpowiednio 63 680 euro i 95 000 euro. Mówiąc inaczej, za trzy mandaty nałożone z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości Andersa Wiklöf zapłacił w przeliczeniu na złotówki ponad 1,2 mln zł. Na biednego nie trafiło, ale przyznacie, że kwota jest rekordowa.

Na tym tle nasz taryfikator może wydawać się wręcz łagodny i przyjazny dla kierowców. Od 1 stycznia 2022 r., czyli od daty wejścia w życie nowego taryfikatora, kary dla kierowców znacznie wzrosły. Maksymalna wysokość mandatu została podniesiona dziesięciokrotnie z 500 do 5000 zł, a grzywny nakładanej przez sąd z 5000 do 30 000 zł.  

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr