tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 I'M on the Track. Motocyklowy trening torowy z profesjonalistami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

I'M on the Track. Motocyklowy trening torowy z profesjonalistami

Autor: Redakcja 2018.05.22, 17:11 Drukuj

I'M on the Track to motocyklowy trening na torze, przeznaczony dla klientów sieci I'M Inter Motors, którzy zarejestrowali się na specjalnej stronie. To także ogrom wiedzy, kolosalna poprawa techniki jazdy i doskonała zabawa.

Im więcej wiesz na temat jazdy motocyklem, im większe są twoje umiejętności, tym pewniej czujesz się na drodze. Aby doskonalić własną technikę jazdy, niezbędne są jednak bezpieczne warunki. Taką możliwość dają ćwiczenia na torze. Firma I'M Inter Motors, wraz z instruktorami grupy Motopomocni zorganizowała I'M on the Track - praktyczny trening motocyklowy na torze Słomczyn. Pierwsza z cyklu tych imprez odbyła się 19 maja.

NAS Analytics TAG

Impreza umożliwiła uczestnikom o różnym stopniu zaawansowania kilka rzeczy. Po pierwsze mogli oni dowiedzieć się wielu, z pozoru oczywistych spraw związanych z jazdą motocyklem. Po drugie mogli poznać własne umiejętności panowania nad pojazdem. Po trzecie wreszcie - mieli możliwość poprawić własną technikę jazdy.

Profesjonalni trenerzy techniki jazdy wskazywali błędy i pomagali wyrabiać prawidłowe nawyki, niezbędne dla bezpiecznego poruszania się motocyklem. 

Trochę teorii

Trening rozpoczyna się od teoretycznej rozgrzewki, jak się okazuje bardzo potrzebnej. Mariusz Tiahnybok z Motopomocnych przekazuje uczestnikom kilka informacji dotyczących bezpiecznej jazdy i zadaje kilka prostych, z pozoru, pytań. O dziwo, spośród 30 uczestników, żaden nie potrafi odpowiedzieć na nie prawidłowo. Uświadamia to, jak wiele mamy, jako motocykliści, do zrobienia...

Trochę placu

Garść teorii uświadamia uczestnikom z czym będą mieli do czynienia podczas treningu. Instruktorzy wprowadzają ich w zasady bezpiecznego korzystania z toru i rozpoczyna się część praktyczna. Uczestnicy zostają podzieleni na cztery grupy, odpowiadające prezentowanym umiejętnościom. Weryfikacja następuje na podstawie prostego ćwiczenia - ósemki, która obnaża faktyczną technikę jazdy.

Ten na plac, ten na tor

Pierwsza i druga grupa rozpoczyna trening od zgłębiania tajników jazdy precyzyjnej. Tutaj królują pachołki, przeciwbalans i nauka panowania nad motocyklem podczas wolnej jazdy. Grupa nr 3, jako bardziej zaawansowana od razu kieruje się na tor. Grupa czwarta, zaawansowana, pod okiem mistrza Polski klasy superstock 1000, Bartka Wiczyńskiego, szlifuje umiejętności jazdy sportowej.

Jazda po torze zabawą dla każdego

Trening na torze to dla każdego motocyklisty coś w rodzaju zajęć obowiązkowych. Impreza I'M on the Track pokazuje, że niezależnie od stopnia zaawansowania techniki jazdy, każdy z uczestników skorzystał na wizycie w Słomczynie. Każdy przypomniał sobie zagadnienia, które warto znać na co dzień, ci mniej biegli w sztuce panowania nad motocyklem mieli okazję poznać prawidłową pozycję, zasady skręcania i hamowania. Ci nieco bardziej zaawansowani posiedli tajemną wiedzą jak pogodzić prędkość z kierunkiem, a tym, którzy technikę mają w małym palcu, mistrz Bartek Wiczyński pokazał jak używać jej do osiągania coraz lepszych czasów i jak przesuwać granice własnych możliwości.

Każda godzina spędzona na torze przynosi ogromne korzyści w późniejszej jeździe po drogach. Pozwala poznać możliwości własne, oraz motocykla. Umożliwia wyćwiczenie nawyków przydatnych w sytuacjach krytycznych przy zachowaniu bezpiecznych warunków. I'M on the Track to świetna lekcja dla każdego odpowiedzialnego motocyklisty. 

Weź udział w I'M on the Track!

Kalendarz imprez:

  • Tor Triniec 8.06.2018
  • Tor Jastrząb 17.06.2018
  • Tor Łódź 23.06.2018
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr