tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hybrydowy koncept TVS Zeppelin
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Hybrydowy koncept TVS Zeppelin

Autor: Konrad Bartnik 2018.02.15, 11:08 1 Drukuj

Indyjska firma TVS zaprezentowała bardzo interesujący prototyp motocykla z napędem hybrydowym. Model Zeppelin to maszyna utrzymana w stylistyce futurystycznego cruisera, pełna nowoczesnych rozwiązań technicznych.

TVS to jedna z największych firm motoryzacyjnych w Indiach, lecz do tej pory znana była głównie ze swoich skuterów oraz motocykli o małych pojemnościach. Jest to również partner BMW, dla którego produkuje najmniejsze motocykle w ofercie - G310R oraz G310GS. Niedawno TVS wypuściło sportowy model Apache 310RR, który może być wstępem do kolejnego modelu BMW, tym razem obudowanego G310RR.

NAS Analytics TAG

Hindusi nie zadowalają się jednak prostymi konstrukcjami. Zaprezentowali właśnie koncepcyjnego cruisera Zeppelin, posiadającego napęd hybrydowy. Tradycyjnego spalinowego singla o pojemności 220 cm3 wspomaga tu silnik elektryczny o mocy 1200 watów, zasilany z 48-voltowej baterii litowo-jonowej, ładowanej w czasie szybszej jazdy z jednostki spalinowej. Według zapewnień konstruktorów, taka kombinacja daje optymalny stosunek osiągów do zużycia paliwa. Wielkość silnika nie obiecuje oczywiście rakiety na dwóch kołach, Zeppelin miałby być konkurencją dla takich maszyn jak Bajaj Avenger 220 czy Suzuki Intruder 150.

Musimy przyznać, że poza kwestiami technicznymi, motocykl jest naprawdę bardzo dobrze wystylizowany. Pomaga w tym złoty widelec USD oraz oświetlenie LED. Co ciekawe, obok przedniej lampy umieszczono kamerę HD, która rejestruje przejazd oraz może być w przyszłości wykorzystana do współpracy z nawigacją opartą na rzeczywistości rozszerzonej. Motocykl wygląda na gotowy do produkcji, a wiele jego komponentów jest wspólnych z innymi modelami TVS, głównie Apache 310RR. Możliwe, że Zeppelin pojawi się na rynku pod koniec tego roku, lub na początku przyszłego.

Więcej zdjęć motocykla zobaczycie w portalu ZigWheels.com

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:test 15/02/2018 11:40

test

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr