tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hybrydowe BMW 330e xDrive dla policji. wity Mikoaj by szczodry dla mundurowych z lubelskiego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Hybrydowe BMW 330e xDrive dla policji. wity Mikoaj by szczodry dla mundurowych z lubelskiego

Autor: Andrzej Sitek 2021.12.07, 10:43 Drukuj

Nie ma miesiąca żebyśmy nie informowali o zakupach policyjnych radiowozów. We wrześniu 17 pojazdów za kwotę 5,5 mln złotych zasiliło szeregi zachodniopomorskiej policji. W październiku solarny radiowóz (wyposażony w panele słoneczne) o wartości 300 tys. zł został zakupiony dla służb w Krakowie.

Całkiem niedawno policja zakupiła też dziesięć specjalistycznych radiowozów typu APRD. Każdy wyposażono w specjalne urządzenia i oprzyrządowanie, m.in. tablice świetlną na dachu z napisem "UWAGA WYPADEK", maszt świetlny, agregat prądotwórczy, komputer i router, drukarkę. Przestrzeń wewnątrz przypomina małe biuro.

NAS Analytics TAG

Teraz zakupy zrobiła komenda Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dwa nowe radiowozy zostały nabyte dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w kwocie 200 tys. zł. Przekazanie kluczyków obyło się 6 grudnia przy asyście lokalnych władz. Samochody trafią finalnie do Zamościa i powiatu tomaszowskiego.

BMW 330e xDrive to bardzo solidny model. Auta dla policji zostały wyposażone w silnik o pojemności 1998 cm o mocy 183,5 KM oraz silnik elektryczny o mocy 113 KM. Do tego mają napęd na obie osie 4x4 oraz automatyczną ośmiobiegową skrzynię.

To nie pierwsze tegoroczne zakupy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W 2021 roku do mundurowych z województwa lubelskiego trafiło już 26 radiowozów. Dofinansowanie na zakup tych pojazdów wyniosło 1,4 mln zł. Środki zostały pozyskane od samorządów lokalnych.  

Lubelscy policjanci lubią też rowery. KWP zakupiła w br. osiem elektrycznych bicykli Leader Fox Denver o wartości 64 tys. zł. Niestety żeby na nich pojeździć mundurowi będą musieli poczekać do wiosny.

Warto przypomnieć, że nie tylko flota policji mocno się rozrasta. W czerwcu ponad sto radiowozów trafiło do skarbówki. Są to nieoznakowane Fordy Focusy oraz oznakowane wersje Transit Custom.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr