tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda Motocompacto - elektryczny skuter w formie walizki. Duchowy nastpca legendarnego Motocompo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda Motocompacto - elektryczny skuter w formie walizki. Duchowy nastpca legendarnego Motocompo

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.09.15, 10:35 Drukuj

Honda przedstawiła duchowego następcę modelu Motocompo, a jest nim elektryczny skuter Motocompacto. Założenie jest takie samo, jak w przypadku legendarnego modelu z lat 80. ubiegłego stulecia. Pozytywnym zaskoczeniem jest tu również cena, ale niestety na razie wszystko wskazuje na to, że ten jednoślad nie trafi do Europy.

Honda Motocompo była produkowana w latach 1981 - 1983 i miała spalinowy silnik o pojemności 49 cm3 oraz maksymalnej mocy 2,5 KM. Początkowo zakładano sprzedaż na poziomie 10 tys. sztuk, ale ostatecznie przekroczyła ona pułap 53 tys. sztuk. Po złożeniu siedziska i kierownicy sprzęt z łatwością dawał się schować w bagażniku.

NAS Analytics TAG

Honda Motocompacto została zbudowana według tych samych założeń, ale oczywiście napędza ją silnik elektryczny. Sprzęt waży mniej niż 20 kg, bateria ma zasięg 19 km, a ładowanie do pełna zajmuje 3,5 godz. Maksymalna prędkość to 24 km/h. Jej konstrukcja jest jeszcze bardziej kompaktowa niż w przypadku Motocompo, a to za sprawą mniejszej kierownicy i malutkich kółek.

Zanim wyciągniecie portfele, to musimy was zmartwić, ponieważ Honda Motocompacto prawdopodobnie będzie sprzedawana tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W USA ma kosztować 995 dolarów, a więc ok. 4,3 tys. zł. To mniej więcej tyle samo co "marketowe" elektryczne rowery górskie albo hulajnogi elektryczne z wyższej półki.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr