tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda Monkey Johna Lennona sprzedana na aukcji za rekordow sum!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda Monkey Johna Lennona sprzedana na aukcji za rekordow sum!

Autor: Raff 2018.03.05, 10:38 Drukuj

Honda Monkey, której właścicielem był John Lennon, została w niedzielę, 4 marca sprzedana na aukcji. Za niebrzydką motorynkę nabywca zapłacił niebotyczną sumę.

Lennon kupił Hondę Monkey by jeździć po swojej posiadłości w Bershire, gdzie mieszkał w latach 1969-1971. Motocykl z fabrycznym oznaczeniem Monkey-Trail Z50A osiągał prędkość maksymalną 35 km generowaną z niewielkiego silniczka o pojemności 49 cm3.

NAS Analytics TAG

Lennon sprzedał motocykl razem z posiadłością w 1971 roku, po czym przeniósł się do Nowego Jorku. W tamtym czasie Beatlesi byli u szczytu sławy, zatem dla nowego nabywcy pamiątka w postaci motocykla miała wartość sentymentalną. Honda Monkey nadal działa, jest zarejestrowana i ma oryginalną tablicę rejestracyjną.

Motocykl trafił na aukcję w Narodowym Muzeum Motocykli w Solihull. Finał odbył się w niedzielę, 4 marca. Początkowe szacunki wskazywały, że motocykl zostanie sprzedany za 30 tys. funtów (150 tys. zł). Nabywca okazał się jednak bardzo hojny - ostatecznie czerwono-białą Hondę Monkey sprzedano za rekordowe 57 500 funtów (270 tys. zł).

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr