tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hołd dla Haydena - numer startowy 69 na zawsze wycofany z MotoGP
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Hołd dla Haydena - numer startowy 69 na zawsze wycofany z MotoGP

Autor: Janusz Bębenek 2019.04.16, 11:17 Drukuj

W czasie ostatniej rundy MotoGP na torze w Teksasie odbyła się dodatkowa uroczystość. Organizatorzy zawodów oficjalnie wycofali numer startowy 69, należący do tragicznie zmarłego mistrza Nicky’ego Haydena. Nie pojedzie z nim już żaden inny kierowca.

Od tragicznej śmierci Nicky’ego Haydena minęły już prawie dwa lata. W tym czasie do stawki MotoGP doszło wielu nowych zawodników, którzy musieli wybrać numery startowe. Choć zapewne przejęcie numeru 69 po amerykańskim mistrzu świata było marzeniem wielu z nich, żaden nie dostąpił tego zaszczytu.

NAS Analytics TAG

I już nie dostąpi - w czasie uroczystości przed GP Ameryk w Austin władze Dorny, z Carmelo Ezpeletą na czele, oficjalnie wycofały ten numer z użytku - na zawsze. Po wszystkim zarząd MotoGP oraz zgromadzeni zawodnicy, fani, przyjaciele i rodzina Haydena zebrali się na wzgórzu nazwanym jego imieniem, na którym wymalowano wielki numer 69, by zapozować do wspólnego zdjęcia. Wystawiono również Hondę RC211V, na której Hayden zdobył w 2006 tytuł mistrzowski w klasie królewskiej.

W imieniu rodziny Haydenów przemawiał brat Nicky’ego - Tommy:

Na początku chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy dołączyli do nas w tej specjalnej chwili. Szczególnie dziękujemy Carmelo i całej ekipie Dorny za to wydarzenie i całe wsparcie, jakiego udzielali nam od czasu tragicznego wypadku Nicky’ego. Było niewyobrażalnie duże. Nicky kochał MotoGP i myślę, że miał ku temu ważny powód - pracowało i pracuje przy nim wielu dobrych ludzi, którym chcemy teraz jeszcze raz podziękować.

Nicky odniósł wiele sukcesów na torze, ale również miał ogromny wpływ na ludzi, kiedy był poza nim. Z tego, jako jego rodzina, jesteśmy bardzo dumni.

Numer 69 jest dla naszej rodziny bardzo ważny. Jeszcze zanim moi bracia i siostry pojawili się na świecie, startował z nim nasz tata oraz inni członkowie rodziny, których on wspierał. W wyścigach uczestniczyła moja siostra, kiedy była młodsza, mój brat Roger i ja - wszyscy, przez całe dzieciństwo i młodość z numerem 69. Nicky niósł ten numer przez całą swoją karierę. Dlatego wiele dla nas znaczy, że władze MotoGP, najważniejszego cyklu wyścigowego na świecie, zdecydowały się go wycofać w hołdzie naszemu bratu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie, wsparcie i pomoc w podtrzymaniu dziedzictwa Nicky’ego.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę