tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley Davidson Pan America - wyciekły szkice patentowe NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Harley Davidson Pan America - wyciekły szkice patentowe

Autor: Redakcja 2019.02.14, 11:25 Drukuj

W lipcu ubiegłego roku cały motocyklowy świat przeżył szok! Harley-Davidson w poszukiwaniu nowych klientów, otwiera się na rynek i wychodzi poza produkcję ciężkich krążowników. Poznaliśmy wizualizacje prototypów: turystycznego enduro, sramblera, streetfightera. Teraz nadchodzi potwierdzenie tych zapowiedzi - rysunki patentowe nowych modeli!

Pan America, czyli ciężkie dwucylindrowe turystyczne enduro z Milwaukee o pojemności 1250 ccm to chyba największy szok. Jego ociężała stylizacja po prostu nie mogła być prawdą, a jednak. Rysunek patentowy co do joty potwierdza wyrenderowany wcześniej obraz:

harley davidson pan america

Na rysunku możemy zobaczyć, oprócz mocarnego V-Twina, fabryczne gmole chroniące silnik i chłodnicę, nisko poprowadzony błotnik, obszerną owiewkę z dużą szybą czołową, a w niej szpaler ledowych reflektorów - przypominających te z najnowszego Fat Boba, aluminiowe, odlewane koła o zdaje się rozmiarze 17 cali (inne niż te zaprezentowane w lipcowej wizualizacji - tam były to szprychowe koła z, na oko, 19-stką z przodu). Do tego zawieszenie upside down oraz przekazanie napędu za pomocą… paska. Tak to przynajmniej wygląda. Byłoby to chyba pierwsze w historii zastosowanie tego rozwiązania w motocyklu z zacięciem terenowym. Zaciekawienie wzbudza też kratownica z tyłu motocykla, która wygląda jak osłona tylnego koła do kładzenia na tyle motocykla bagażu lub… montowana w motocyklach przeznaczonych na rynek azjatycki osłona zapobiegająca wkręceniu się zwiewnej, tropikalnej odzieży w tylne koło, takiej jak hinduskie sari…

harley davidson pan america 3

Motocykl wygląda na ciężki, potężny i mocny. Czy się może podobać? Na pewno niektórym tak, a inni nie będą chcieli nawet stanąć koło niego. Cóż, czas pokaże, czy na rynku europejskim cieszyć się będzie zainteresowaniem. Nas zainteresował - i to bardzo.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę