tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 "Grające" drogi - cieszą przyjezdnych, ale wkurzają mieszkańców NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

"Grające" drogi - cieszą przyjezdnych, ale wkurzają mieszkańców

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.15, 09:33 Drukuj

Tarka wygrywająca melodię - to jeden ze sposobów na zdyscyplinowanie kierowców. Niestety nie wszyscy są z niego zadowoleni. Choć pomysł jest świetny w oczach przyjezdnych, to osoby mieszkające w okolicach takich dróg po czasie zaczynają odczuwać dyskomfort psychiczny.

Muzyka może być przyjemnością, a może być też narzędziem tortur - doskonale wiedzą o tym wywiady różnych krajów, które próbują wycisnąć zeznania więźniów przy pomocy Christiny Aguilery, Britney Spears, Eminema, a nawet motywu z Ulicy Sezamkowej. Podobny dyskomfort odczuwali również mieszkańcy okolic drogi numer 67 na Węgrzech. Tarka wygrywająca melodię przy najechaniu na nią z przepisową prędkością spędza sen z powiek mieszkańców miasteczka Mernyen, które sąsiaduje z muzyczną drogą. Dźwięk melodii niesie się w promieniu kilkuset metrów i dzięki temu ciekawe rozwiązanie stało się koszmarem.

NAS Analytics TAG

Podobne rozwiązania pojawiały się również w Stanach Zjednoczonych i Holandii. W przypadku holenderskiego rozwiązania był wygrywany hymn prowincji, ponieważ urzędnicy stwierdzili, że "grająca" droga, która łączy miasta Stiens i Leeuwarden, będzie bawić i uczyć. Ostatecznie utopiono 80 tysięcy euro - tyle kosztowała budowa, a następnie usunięcie muzycznych pasów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę