tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Frog nadal przebywa na wolnoci pomimo zasdzonego wyroku 1,5 roku odsiadki. Policja nie potrafi go zapa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Frog nadal przebywa na wolnoci pomimo zasdzonego wyroku 1,5 roku odsiadki. Policja nie potrafi go zapa

Autor: Andrzej Sitek 2021.09.15, 12:18 Drukuj

Najbardziej znany pirat drogowy w Polsce - Robert N., posługujący się pseudonimem Frog, miał wyrokiem sądu trafić do więzienia na półtora roku. Ale nie spędził za kratami ani jednego dnia, za to jest stałym bywalcem ulicznych wyścigów w Warszawie.  

Sprawa Froga była kilka lat temu jednym z najgłośniejszych tematów. W 2014 roku mężczyzna opublikował w sieci film ze swojej szaleńczej jazdy po mieście. Policjanci sprawdzili, że w ciągu zaledwie 12 minut Frog popełnił ponad 100 wykroczeń - przekraczał dozwoloną prędkość, ignorował czerwone światło, przejeżdżał podwójną linię ciągłą i jechał pod prąd.

NAS Analytics TAG

Sprawa Froga ciągnęła się zaskakująco długo. Policjanci nie byli w stanie ustalić, kto prowadził samochód widoczny na filmie. Robert N. wpadł dopiero podczas rutynowej kontroli policyjnej. Sędzia wskazała, że popełnione przez Froga wykroczenia i jego lekceważący stosunek do norm prawnych wypełniają znamiona wysokiej szkodliwości społecznej czynu.

Finalnie sąd skazał Roberta N. na karę 1,5 roku bezwzględnego więzienia i nałożył zakaz prowadzenia pojazdów przez 8 lat. Wyrok się uprawomocnił i wydawało się, że sprawa na tym się zakończy, a Frog będzie miał długie miesiące w celi na przemyślenie swojego zachowania, które zagrażało życiu i zdrowiu ludzi. Ale tak się nie stało.

O kontrowersyjnej sprawie poinformowała stacja Polsat News, która ustaliła, że Rober N. przebywa na wolności pomimo faktu, że od stycznia 2020 roku powinien znajdować się za kratami. Frog po prostu nie stawił się w zakładzie karnym, a policja nie jest w stanie ustalić miejsca jego pobytu.

Jednocześnie dziennikarze Polsatu bez problemu dowiedzieli się, że Frog przyjeżdża na odbywające się w stolicy nielegalne wyścigi, specjalnie przy tym nie ukrywając. Na dodatek podjeżdża samochodem, a więc łamie postanowienia sądu odnośnie zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawa jest na tyle bulwersująca, że została podchwycona przez inne media.

Dziennikarze TVN Warszawa skontaktowali się z matką Froga, która powiedziała reporterom, że syn wcale się nie ukrywa. Z kolei Komenda Stołeczna Policji nie chciała odpowiedzieć TVN, dlaczego nie można doprowadzić do zakładu karnego człowieka, którego znalezienie zajęło dziennikarzom kilka kwadransów.   

Na koniec dodajmy, że na uprawomocnienie czeka jeszcze jeden wyrok dla Roberta N., tym razem 2,5 roku więzienia, za szaleńczą jazdę pod Kielcami, gdzie doszło do niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr