tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Francja. Miliard euro dla kierowcw. Rzd dopaci do paliwa obywateli. Szkoda, e nie w Polsce?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Francja. Miliard euro dla kierowcw. Rzd dopaci do paliwa obywateli. Szkoda, e nie w Polsce?

Autor: Andrzej Sitek 2022.12.09, 11:35 1 Drukuj

Francuska premier ogłasza 100 euro pomocy na paliwo dla kierowców.

Francuska premier Elisabeth Borne ogłosiła program dopłat w wysokości 100 euro dla kierowców o niskich dochodach, aby pomóc w kosztach tankowania samochodu.

NAS Analytics TAG

Nowy program zastąpi dotychczasowe rozwiązanie, bo od wiosny bieżącego roku francuski rząd finansuje rabat paliwowy dla wszystkich kierowców. Obecna ulga wynosi od 30 do 10 centów za litr benzyny i oleju napędowego. Rabat jest stosowany automatycznie przy tankowaniu.

Obecnie rabat ten stopniowo maleje — obecnie wynosi 10 centów za litr — i zakończy się całkowicie z końcem grudnia. Stąd nowe rozwiązanie mające wspomóc francuskich kierowców. Ale jest też haczyk.

Nowy program jest skierowany wyłącznie do osób o niskich dochodach, które muszą używać samochodu do pracy — szacuje się, że jest to 10 milionów osób. Rząd zarezerwował środki w wysokości 1 mld euro na sfinansowanie pakietu.

"Jeśli jeździsz średnio 12000 km rocznie, co jest średnią Francuzów, stanowi to pomoc w wysokości 10 centów na litr, czyli taką samą stawkę jak obecny rabat - wyjaśnia premier Elisabeth Borne. Szczegóły dotyczące dokładnego procesu i daty uruchomienia dotacji nie zostały jeszcze ujawnione, chociaż premier Borne powiedziała, że będą one dostępne "od stycznia".

Jak widać, nie tylko w Polsce rząd dostrzega trudną sytuację kierowców, na którą wpływa przede wszystkim wojna na Ukrainie. Różnica polega na tym, że w Polsce rabat na paliwa już się skończył, a na dodatek od 1 stycznia 2023 r. zapłacimy więcej, bo nie będzie już obniżki VAT z 23 do 8 proc. I znikąd nie widać pomocy. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr