tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary wykonały mniej zdjęć w 2022 roku. Podwyżka mandatów zadziałała na wyobraźnię
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary wykonały mniej zdjęć w 2022 roku. Podwyżka mandatów zadziałała na wyobraźnię

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.31, 10:11 Drukuj

W 2022 r. fotoradary zarejestrowały pół miliona mniej przekroczeń prędkości w porównaniu z rokiem 2021. Takie informacje przekazał Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Liczba wykroczeń rejestrowanych przez fotoradary spadła poniżej jednego miliona.

Jak informuje GITD, w 2022 r. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) odnotowało 969 tys. przypadków przekroczenia prędkości. W 2021 r. takich przypadków było 1,4 mln. Rzecznik prasowa GITD, Monika Niżniak wskazała na znaczny spadek liczby wykroczeń powyżej progu 30 km/h. Tu zarejestrowano spadek o 200 tys. przypadków, a więc 62,5 proc. Dodatkowo o 38 proc. spadła liczba przypadków przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Dodatkowo większość kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości mieści się w progu pomiędzy 11 a 20 km/h.

NAS Analytics TAG

Najwięcej wykroczeń w 2022 r. zarejestrował fotoradar w Rudzie Śląskiej, który stanął na tamtejszym zakręcie mistrzów. Urządzenie wykonało ponad 20,7 tys. zdjęć, choć jego obecność nie zawsze pomaga, ponieważ niedawno doszło w tym miejscu do dachowania. W Warszawie najwięcej naruszeń zarejestrowano na moście Poniatowskiego, gdzie jeden z 6 zamontowanych fotoradarów wykonał 11,8 tys. zdjęć. W całej Warszawie fotoradary zarejestrowały 209 tys. wykroczeń.

CANARD obsługuje także zestawy służące do odcinkowego pomiaru prędkości. Te zarejestrowały ponad 160 tys. wykroczeń. Najwięcej zarejestrowano w tunelu trasy S2 na warszawskim Ursynowie. Zestaw mierzący prędkość kierowców jadących w kierunku Poznania wykonał 24,5 tys. zdjęć. Choć liczba przekroczeń prędkości w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy maleje, to nadal wielu kierowców zdaje się nie zauważać gigantycznych tablic świetlnych z ostrzeżeniem o obecności odcinkowego pomiaru prędkości.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę