tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary w Polsce 2020. Ile rejestrują wykroczeń, który najwięcej i kto jeździ najszybciej?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary w Polsce 2020. Ile rejestrują wykroczeń, który najwięcej i kto jeździ najszybciej?

Autor: Raff 2020.08.19, 11:12 1 Drukuj

Choć fotoradary strzelają na potęgę, w skali półrocza widać wyraźny spadek ich aktywności. Ponad 93 procent zarejestrowanych przypadków to kierowcy osobówek, co zadaje kłam tezie, że to motocykliści jeżdżą jak wariaci.

Tegoroczne statystyki fotoradarowe zostały poprawione o prawie 15 procent w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2019. Wyraźny wzrost widać od początku wakacji.

NAS Analytics TAG

Co ciekawe, najbardziej zapracowany w wakacje fotoradar pokazał, że za 93 procent zarejestrowanych wykroczeń odpowiadają kierowcy osobówek. Oczywiście działa tutaj efekt skali - w Polsce zarejestrowanych jest około 2 milionów jednośladów, zaś pozostałych prawie 30 milionów. Mimo wszystko okazuje się, że motocykliści nie mają wcale na sumieniu tak wielu grzechów, jak zwykło się uważać.

Od początku 2020 roku najbardziej zapracowanym fotoradarem w Polsce jest ten, stojący w Warszawie przy ul. Grójeckiej. Zarejestrował ponad 11,5 tys. wykroczeń. W wakacje za to tytuł tytana pracy należy się innemu urządzeniu - w Krzywanicach, z ponad 2,6 tys. wykroczeniami na koncie.

Tegorocznym rekordzistą wśród kierowców jest szofer BMW serii 7, który został przyłapany przez fotoradar w Ligocie Górnej. Jechał wówczas z prędkością 212 km/h na ograniczeniu do do 70 km/h.

Sporo nagrało się także delikwentów przejeżdżających na czerwonym świetle. Tutaj najwięcej "sukcesów" na koncie ma rejestrator w podwarszawskim Mrokowie - ponad 1,3 tys.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę