tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary na mocie Poniatowskiego - ZDM odpowiada konserwatorowi zabytkw, a wykonawca chtnie pomoe w ich przestawieniu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary na mocie Poniatowskiego - ZDM odpowiada konserwatorowi zabytkw, a wykonawca chtnie pomoe w ich przestawieniu

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.19, 07:11 Drukuj

Mamy kolejny odcinek w telenoweli z mostem Poniatowskiego i sześcioma fotoradarami w tle. Tym razem głos w sprawie zabrała firma, która postawiła radary oraz Zarząd Dróg Miejskich, który do swojej retoryki dodał argument, że fotoradary są rozwiązaniem tymczasowym.

Wszystko zaczęło się od wpisu Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który oświadczył, że szafy z fotoradarami muszą zniknąć, ponieważ ZDM dostał zgodę jedynie na montaż urządzeń pomiarowych na słupach latarń. Pierwotnie na moście miał funkcjonować odcinkowy pomiar prędkości, ale wysoki koszt przedsięwzięcia sprawił, że zrezygnowano z tego pomysłu na rzecz fotoradarów. Te z kolei nie wyglądają zbyt atrakcyjnie na zabytkowym moście.

NAS Analytics TAG

Jak informuje dziennik.pl, ZDM podjął rękawice i zamieścił na swoim fan page'u w serwisie Facebook odpowiedź na oświadczenie MWKZ. Czytamy w nim, że fotoradary stanęły na podstawie zgody wydanej w lipcu 2020 roku, a lokalizacja była znana, ponieważ została dołączona do ogłoszenia o przetargu. Fotoradary ustawiono przy zabytkowych ławach żeby nie zabierać miejsca na chodniku. ZDM odniósł się także do zarzutu dewastacji mostu poprzez zdemontowanie kuli, ale ta została zdemontowana już dwa lata temu. Najciekawsza jest jednak deklaracja, że "fotoradary są rozwiązaniem tymczasowym, do momentu kompleksowej przebudowy płyty mostu." Wielu twierdzi, że to dość odważna deklaracja i bardzo drogie tymczasowe rozwiązanie. Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że nie ma konkretnych planów odnośnie remontu mostu.

Całej sprawie przygląda się firma Lifor, która zapewnia, że wszystkie prace są wykonywane zgodnie z dokumentacją zawartą w przetargu, która zawiera między innymi mapkę z dokładnymi lokalizacjami urządzeń oraz decyzję konserwatora zabytków. Postawienie urządzeń kosztowało 1,826 mln złotych, a ewentualna zmiana lokalizacji będzie oczywiście wiązała się z dodatkowymi kosztami. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr