tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary na Mocie Poniatowskiego w Warszawie ju stoj - koniec rumakowania dla niesfornych kierowcw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
2021 03 Benelli TRK 502 X billboard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary na Mocie Poniatowskiego w Warszawie ju stoj - koniec rumakowania dla niesfornych kierowcw

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.13, 08:52 Drukuj

Ruch na Moście Poniatowskiego wkrótce zwolni, a to za sprawą sześciu fotoradarów, które będą wyłapywać kierowców przekraczających prędkość w tym miejscu.

Jak czytamy w Moto.pl, według Zarządu Dróg Miejskich w latach 2015 - 2019 na moście doszło do 26 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 32 zostały ranne. W 16 przypadkach powodem zdarzenia była nadmierna prędkość. Dotychczas porządku w tym miejscu pilnowali policjanci, którzy od stycznia 2019 roku wystawili 4495 mandatów, a w 115 przypadkach zabrali kierowcom prawo jazdy. Rekord prędkości w tym miejscu to 180 km/h.

NAS Analytics TAG

Początkowo na Moście Poniatowskiego miał być zamontowany odcinkowy pomiar prędkości, ale obliczono, że taniej wyjdzie umieścić fotoradary. Na moście stanęły już cztery skrzynki, które mają zacząć działać w drugiej połowie maja. Fotoradary będą obsługiwane przez system CANARD Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

W kierunku zachodnim fotoradary staną przy wjeździe na wysokości Wału Miedzeszyńskiego, na wiadukcie na wysokości ulicy Kruczkowskiego i na samym moście, przed przystankiem z węzłem z Wisłostradą. W kierunku wschodnim fotoradary będą robić zdjęcia w punkcie w Alejach Jerozolimskich, na wysokości Muzeum Wojska Polskiego, na wiadukcie na wysokości ulicy Solec oraz za węzłem z Wisłostradą i przystankiem tramwajowym.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr