tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Forty-Eight Special, Electra Glide Ultra Classic i kilka innych modeli zniknie z oferty Harleya? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Forty-Eight Special, Electra Glide Ultra Classic i kilka innych modeli zniknie z oferty Harleya?

Autor: Raff 2019.08.20, 11:40 Drukuj

Kilka modeli Harley-Davidson zniknęło z list certyfikacyjnych amerykańskiego urzędu ds. środowiska. Choć sytuacja ta może być zwykłym niedopatrzeniem producenta, może oznaczać także wycofanie popularnych modeli z oferty.

Recertyfikacja w CARB (California Air Resources Board - Kalifornijski Urząd ds. Zasobów Powietrznych) to standardowy, przeprowadzany co roku proces, który jest warunkiem otrzymania dopuszczenia pojazdu do sprzedaży. Polega z grubsza na przekazaniu przez producenta listy modeli z parametrami technicznymi. CARB sprawdza te parametry, a następnie publikuje listę - jeśli jakiś pojazd się na niej nie znajdzie, ozacza to, że nie przeszedł weryfikacji i nie otrzymał certyfikatu.

__________________________________________

Jak informuje portal motorcycle.com, na opublikowanych przez CARB listach certyfikacyjnych brakuje kilku popularnych modeli H-D. Są to między innymi Superlow, 1200 Custom, Forty-Eight Special, Electra Glide Ultra Classic, Ultra Limited Low, Road Glide Ultra i CVO Road Glide. Na listach nie doszukano się także Breakouta i Fat Boba z silnikiem 107 in3, chociaż oba modele z silnikami 114 in3 otrzymały certyfikaty.

Jest zatem prawdopodobne, że Harley-Davidson chce nieco uprościć swoją przebogatą ofertę, wycofując część modeli. Warto jednak pamiętać, że certyfikacja w CARB to proces ciągły - instytucja publikuje listy, które później uzupełnia, producenci przekazują dane z opóźnieniem, co także ma wpływ na prace CARB. Przy tak ogromnej ofercie H-D nietrudno o pomyłkę w przygotowywanych listach.

Milwaukee ogłasza zwykle portfolio modeli na kolejny rok we wrześniu, jesteśmy ciekawi jak wyglądać będzie nowa oferta, tym bardziej, że wkrótce dołączyć do niej mają całkiem nowe modele - Bareknuckle, Pan America i kilka innych.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę